Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre költözésnél (UK)...

Külföldre költözésnél (UK) mennyire jönnek utánam magyarországról az uzsorás erők? (apeh, diákhitel, rendőrség)

Figyelt kérdés

Mérnökhallgató vagyok magyarországon, de pl most, hogy 1 éve vagyok diákhiteles olvastam róla olyat, hogy gyakorlatilag úgy csinálták meg, hogy sose lehessen visszafizetni :D


A rendőrség is zaklat ilyen baromságokkal, hogy például beszóltunk egy pincérnek egy étteremben. :D Jönnek az idézgetések, meg büntetőeljárás indult ellenem :D


Az apeh is zaklat, mert gondolom nem adózok a diákhitelem után, vagy nem tudom :D


Múltkor még a bkv is megbüntetett, mert szerintük nem volt érvényes az amúgy érvényes jegyem :D


Szóval... minden okom megvan rá, hogy elvándoroljak, de kicsit félek, hogy ezek SOHA nem fognak leszállni róla.

Vagy leszállnak olyan 10 évre, aztán elveszik mindenemet :P


Szóval.

Valaki kérlek, világosítson fel! Szeretném levetni a rabláncaimat, dolgozni, boldogan élni.



2013. dec. 5. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

EU, tehát simán utánad mennek.

És ezek nem "uzsorás erők", hanem azt követelik rajtad, amivel tartozol, vagy azt akarják "megtorolni", amit elkövettél!

2013. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ne legyél már ebben olyan biztos.
2013. dec. 5. 18:25
 3/14 anonim ***** válasza:
De, biztos vagyok...
2013. dec. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? 17?
2013. dec. 5. 18:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Majd rájössz később, hogy mi megy itt.
2013. dec. 5. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mérnökhallgató vagyok magyarországon, de pl most, hogy 1 éve vagyok diákhiteles olvastam róla olyat, hogy gyakorlatilag úgy csinálták meg, hogy sose lehessen visszafizetni :D "


Az ország neve nagybetü, de ne zavarjon. Mindent vissza lehet fizetni, csak dolgozni kell hozzá és persze akarni...


"A rendőrség is zaklat ilyen baromságokkal, hogy például beszóltunk egy pincérnek egy étteremben. :D Jönnek az idézgetések, meg büntetőeljárás indult ellenem :D "

Na, talán nem kellett volna beszólni.... A büntetöeljárás külön jó, ha nem jelensz meg az idézés ellenére, akkor elöször is pénzbïrság, azta2n meg elöálli2tanak.


"Az apeh is zaklat, mert gondolom nem adózok a diákhitelem után, vagy nem tudom :D "

Agyad nem sokvan....A z APEH elöszor is már ezer eve NAVH, masodszor pedg nem azért zaklat, mert nem adozol a hitel után, hanem mert nem fizeted....


"Múltkor még a bkv is megbüntetett, mert szerintük nem volt érvényes az amúgy érvényes jegyem :D "

Persze.


"Szóval... minden okom megvan rá, hogy elvándoroljak, de kicsit félek, hogy ezek SOHA nem fognak leszállni róla.

Vagy leszállnak olyan 10 évre, aztán elveszik mindenemet :P "

Nem, sosem fognak leszállni rólad.


"Szóval.

Valaki kérlek, világosítson fel! Szeretném levetni a rabláncaimat, dolgozni, boldogan élni."

Keress munkat, fizeds a tartozasod es nem szolj be senkinek.

2013. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

28 éves vagyok, ügyvédjelölt, és olyanokkal állok szemben folyamatosan, mint te.

Úgyhogy már igenis rájöttem, hogy "mi folyik itt".

2013. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelt vissza lehet fizetni, és az aki egyetem után elkezdi törleszteni rendesen az 0 azaz nulla forintra vissza is fizeti. Tapasztalatból beszélek. A páromnak is volt diákhitele, rendesen fizetve volt, már réges régen lejárt.


Ha tartozásod van, akkor uniós országban megtalálnak, és nem fogják hagyni hogy a pénzüket ne kapják vissza.

Ebben jó magam voltam benne. Igaz nekem banki tartozásom volt, de megtaláltak, pedig akkor már 3 éve éltem Angliában. Szerencsémre, ennek ellenére adtak egy újabb esélyt a részletfizetésre, és azóta rendeztem a tartozásomat is..

Büntetőeljárásnál meg, ha nem jelentsz meg, körözés adhatnak ki ellened, és Anglia kiadja a vádlottat, ha ott találnak meg..


Te tényleg egyetemista vagy?? ennyi ésszel???nehéz elhinni.

2013. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

" hogy gyakorlatilag úgy csinálták meg, hogy sose lehessen visszafizetni"


Ezt csak a hozzád hasonló szerencsétlenek állítják! Én 1,5 milliót vettem fel, a minimálisan előírtnál többet fizettem havonta, és 2 évbe sem telt és vissza lett fizetve! Aki a minimálisat fizet, az persze hogy évekig nyögi a tartozását!


Amúgy pedig EU-n belül könnyedén megtalálnak és behajtható a tartozásod!

2013. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

diákhiteled után jobb ha tájékozódsz, mert kamatozik, mihamarabb kezdd a visszafizetést. egyébként több százezren visszafizették valahogy, köztük én is.


eszed nem sok van azt látom.

2013. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!