Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fel eve jottem ki Angliaba...

Hyper26 kérdése:

Fel eve jottem ki Angliaba egy kis varosba. Az a helyzet hogy nem nagyon van itt a kornyeken melo. Olyan emberek valaszat varom akik itt vannak vagy nagyobb a tap. -uk mint nekem. Nagyobb varosokban jobban el lehet helyezkedni, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyere vissza Magyarországra!
2013. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Normalis valaszt kerek.ha nem tudsz normalisat irni akkor ne is irj semmit.koszonom
2013. márc. 11. 00:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 6 éve élek egy angol kisvárosban, és mindig akad meló.. Mondjuk nem mindegy hogy mennyire kicsi a város, és mi minden van ott. Itt állandóan akad munka,még az én melóhelyemen is van felvétel általában.. Szerintem keres másik várost ha ott helyben nincs meló..
2013. márc. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Északon vagy délen? Északi kisvárosokban kevés a munkalehetőség, déli kisebb városokban azért több a lehetőség. Nem véletlenül mondom minden ismerősömnek aki ki akar jönni, hogy csak nagy városban érdemes kezdetben menni, mert angliai tapasztalat, hely ismerete nélkül kisvárosban nagyon nehéz elhelyezkedni.
2013. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Merre laksz? Gyere Oxfordshire-be, valamelyik nagyobb városba, Oxford, Banbury. Rengeteg munka van, regisztrálsz valamelyik közvetítőcégnél, én speciál a Champion-t ajánlom, egy héten belül általában már adnak is valamit.


De vannak itt autóipari gyárak, magasabb fizetéssel, igaz nehezebb is bekerülni, és most volt leépítés nem egynél(Honda ha jól tudom most küldött el rengeteg embert, és a különböző beszállítói szintén, de a BMW-nek most nagyon jól megy). Ettől függetlenül én ajánlom, ha csak munka és pénz kell. Én két éve vagyok kint, folyamatosan volt és van munkám, de beleuntam az egész angliai életbe.

2013. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 17:47

A honda március 7-vel elküldött 400 embert és április végéig menni kell még vagy 800 embernek. Azért tudom mert mi pont benne vagyunk.

2013. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

18:33

Pontos számot nem tudtam mondani, de akkor tényleg sok.

Ami vicc az egészben, hogy nekem január elején mondták, hogy jelentkezzek, mert jó a fizetést, meg biztos a munka. :D

Egyik nagy problémám Angliával, hogy az itteni magyarok olyan szinten kamugépek és a semmiből kitalálnak olyan dolgokat, hogy utána az ember csak röhög kínjában.

2013. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 21:40

Hát sajnos nem kamu a Honda. A fiam októberben jelentkezett és fel is vették. Szeptember -októberben legalább 500 embert vettek fel, mert abban reménykedtek hogy beindul a diesel honda kocsi gyártása. Ha beindult volna akkor tényleg biztos állás lett volna, és az itteni órabérekhez képest tényleg jól fizettek.

De az üzlet nem jött be. Így februárban bejelentették hogy az összes próbaidős dolgozót (6 hónapos próbaidő van) elküldik március 31-vel. Ez olyan 800 embert érintett.

Február végéig ebben a hiszemben voltak, de a régebbi dolgozók meglepetésére a BBC már 1200 ember elbocsájtásáról beszélt (én magam is láttam a hírekben)

Később kiderült, hogy csak március 7-ig kell dolgozniuk, és mehetnek. Akik még maradtak az áprilisig maradnak. Sok olyan dolgozó is elment aki 10-20 éve dolgoznak ott mert nekik felajánlottak egy igencsak szép lelépési pénzt.


Sajnos minket a Honda már kétszer súlyt le így. Először akkor amikor kirobbant a válság. Akkor a párom dolgozott ott 3 éve, és akkor is szinte egyik hétről a másikra elküldtek 1400 embert. A párom is eljött mert kapott lelépési pénzt. Sokan inkább választották ezt minthogy 2 hónappal később a lelépési pénz nélkül küldjék el. Egyébként akkor az összes külföldi dolgozót elküldték. Ma is vannak ismerősök akik ott dolgoznak még és ők mondják, hogy újra rövid időben dolgoznak. (9 óra helyet 4 órát) így egyenlőre a pénzük si csökkent.

Amúgy most per pillanat Angliában autógyárban nem szabad jelentkezni, mert ha van is felvétel akkor csak részidős..

2013. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Burton on Trent ben lakom.se eszak se del.kozepen Anglianak ;) teli idoszakokban nem sok melo volt itt.de miota marcius van egyre jobb.nagyon kilatastalan voltam telen azt hittem hazamegyek.illetve irtad hogy a magyarok kamugepek es nem lehet bennuk megbizni.nem ertem miert jo ez mert en is tapasztaltam ezt.ez a magyarsag hogy elonyhoz juthasson a felebaratjaba meg alatesz.azota en is ket lepes tavolsagot megtartom mindenkivel.miert nem lehetugy osszetartani itt mint a lengyelek.ezert tart itt az orszagunk ami most otthon van es amiert mi itt vagyunk.kietlen pusztasag...


Koszonom a kommenteket ha valakinek van vmi eszrevetele meg annak csak oruloni tudok.

2013. márc. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!