Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben miért vegyek 24 órás...

Bécsben miért vegyek 24 órás metró jegyet, ha úgysincs soha sehol ellenőr?

Figyelt kérdés

Ha van akkor is gondolom csak a bejáratnál van, le már úgysem jönnek.

Ti mindig vesztek?



2013. dec. 7. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy szolgáltatás, amit ha igénybe veszel, ki kell fizetni az árát.
2013. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, és eddig mindig vettem, jólesik, hogy azt gondolják mindenkiről, hogy úgyis vesz és nem zaklatnak minden megállóban az ellenőrök, de őszintén még egy ellenőrrel sem találkoztam, bár az, hogy havonta 1X 5-6 óra hosszát eltöltök a metrókon, statisztikailag túl kevés. Aki egész hónapban használja, mennyiszer találkozik velük?
2013. dec. 7. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Saját kockázatodra azt csinálsz amit jónak látsz.
2013. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát ne vegyél ha nem akarsz.
2013. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Más ott a kultúra, mások az emberek. Kinek melyik szimpatikusabb, nekem azért az ottani hozzáállás jobban bejön.

Viszont ha nem veszel jegyet, akkor pont ennek a kultúrának a hiányáról teszel bizonyságot.

Ott mindenki tudja, hogy a tömegközlekedés nem alanyi jogon jár, egy szolgáltatás amiért fizetni kell és senkinek eszébe nem jut innentől kezdve bliccelni...

2013. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

1. Akkor aztán csodálkozol, hogy a magyarokat lenézik az ottaniak!!! A bliccelés erkölcsileg lopás, mert nem fizetsz azért, amit használsz. Szégyellhetnéd magad, hogy egyáltalán eszedbe jut ilyesmi!!!!!


2. Az ellenörök nem csak a bejáratnál vannak, hanem a járatokon is, eddig legfeljebb szerencséd volt, hogy nem ellenöriztek.


3. Ha jegy nélkül utazol és elkapnak, akkor rájössz, hogy nem annyira jó mulatság, mert igen boros ára van a csalásnak.

2013. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Én eddig kétszer voltam úgy bécsbe, hogy tömegközlekedtem. Mindig vettem ejgyet. Ebből egyszer találkoztam ellenőrrel a metrón. Az 2009-ben volt karácsony előtt pár nappal.
2013. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"In den Zügen und Stationen finden regelmäßig Fahrscheinkontrollen statt. Sollten Sie ohne gültigen Fahrschein angetroffen werden, so müssen Sie eine Strafe von €103 zahlen."


Ha neked megéri az -esetleges- 103Euro, akkor hajrá!

2013. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha van akkor is gondolom csak a bejáratnál van, le már úgysem jönnek. "


Rosszul gondolod! A bejáratnál ritkán vannak, de a metróban elég sűrűn előfordulnak ellenőrök. 5,5 €-t lehet hogy megspórolsz, de ennek többszöröse a büntetés. Ha neked megéri kockáztatni, hát tedd. Errefelé ha az ember igénybe vesz egy szolgáltatást, akkor fizet érte! Ilyenkor látszik, hogy a bliccelők nagy része nem azért bliccel, mert mondjuk koszos a BKV, mert itt, Bécsben erre nem foghatod, mert a járművek nagyon szép állapotban vannak.

2013. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hol lehet 5,5 euróért venni? Nem 7 körül van?
2013. dec. 8. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!