Kezdőoldal » Utazás » Európa » Munkanélküli segély külföld...

Munkanélküli segély külföld után jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Kicsivel több ,mint egy éve Angliában dolgozom, de úgy néz ki, pár hónap múlva haza megyek Mo.-ra.

Olyan kérdésem lenne, hogy amíg nem lesz munkám, jár a munkanélküli?

Tudja valaki, milyen papírok kellenek hozzá?


2013. dec. 12. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, jár. Szomszédaink nemrég költöztek haza Írországból, és az ottani munkaviszonyuk után itt ugyanúgy kapják az álláskeresési járadékot. Azt nem tudom, milyen papírok kellettek hozzá, de tuti, hogy itthonról is lehet intézni, mert ők sem tudták előre, és nem kellett emiatt visszamenniük. Valószínű, hogy az ottani kilépőpapírokban is minden benne van, ami majd kelleni fog.
2013. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ha indulok haza,úgyis mindenképp elkérek minden papírt, aztán remélem míg nem találok munkát, addig jár valamennyi pénz.
2013. dec. 12. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Februarban koltoztem haza Angliabol es 2 honapig voltam munkanelkuli igy 2 honapra kaptam igaz 8 honap utan utaltak de megjott a segelyem. A kinti fizetesem alapjan iteltek meg 2 honapra kaptam 160 ezret forintban. A munkanelkuli hivatal intezi csak be kell menned es bejelentkezni, kulfoldi adopapirjaidat leadni . Eveset. Remelem segitetm
2013. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van egy buktatoja az egesznek. Mikor hazajottem en is kaptam munkanelkuli segelyt, viszont miutan munkabaalltam es 7 honap utan megszunt a munkahelyem, azt montak nem vagyok jogosult, mert nincs meg a 13 honap munkaviszonyom. Mondtam, hogy az nem letezik, mert 2 honapig voltam allas nelkul, elotte is dolgoztam, es utanna is. Erre azt mondta, az o nyilvantartasa szerint 2007-ben dolgoztam utoljara, amely igaz, hogy itt Mo-on, valoban akkor dolgoztam, de folyamatos munkaviszonyom volt a UK-ban 2016-ig. Elso alkalommal a m.u.kozpont meg is allapitotta, hogy 716 000Ft volt a havi jovedelmem, akkori arfolyamon. Most semmire nem vagyok jogosult, meg fizetnem kell havi 8 ezer forintot is.
2016. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!