Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár nekem munkanélküli segély?

Jár nekem munkanélküli segély?

Figyelt kérdés

Üdvözletem a Fórumozóknak!

Munkanélküli segéllyel kapcsolatosan lenne kérdésem.

4 és fél év német folyamatos munkaviszony után családi okok miatt hamarosan haza kell költöznöm Magyarországra. Otthon sajnos nem sok esélyem van munkát találni, miután jóval az 50 felett járok.

Annyit már sikerült kiderítenem, hogy otthon 7 napon belül be kell jelentkezni a Munkaügyi központnál, illetve van mód a német munkanélküli segély átirányítására 3 hónapig, ha közös megegyezéssel történik a felmondás, csak az itteni bejelentkezéstől még 4 hétig rendelkezésre kell állnom.

Jól értem-e, hogy az utolsó munkában töltött nap után azonnal be kell jelentkezni az itteni Arbeitsamtnál és még kb 1 hónapot Németországban kell tartózkodnom, hogy a 3 hónapos segélyt Magyarországon megkaphassam?

Vagy esetleg már a közös megegyezéssel történő felmondáskor (a felmondási idő 30 nap) kell regisztrálni az Arbeitsamtnál?

Továbbá a 3 hónapos folyósítás időtartama alatt elképzelhető-e, hogy Németországban leszek kiközvetítve munkahelyre? (Mivel az együttműködés ezt is jelentheti…..)

Előre is köszönöm a válaszokat és minden jót kívánok a Fórumozóknak!



2013. szept. 10. 22:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Egymás után két helyen, ugyanazon a jogcímen nem vehetsz igénybe ellátást. El kell dönteni: Németo., vagy Magyarország. A magyarországi munkaügyi kir.-en nem kötelező jelentkezni, főleg nem 7 napon belül. Akkor mész, amikor akarsz. Viszont így attól a naptól néznek vissza 3 évet, és az alapján számolják az ellátást is.


Ha Németo.-ban igénybe veszed az ellátást, utána is jöhetsz regisztrálni Magyarországra, de ellátásra nem leszel jogosult.

2013. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!