Kezdőoldal » Utazás » Európa » A párom Londonban dolgozik...

Barbiii1987 kérdése:

A párom Londonban dolgozik most csináltatta meg az NI számot a kinti személyi igazolványt, és azt mondta, hogy heti 20 fontot vonnak le tőle ezért?

Figyelt kérdés
Ez tényleg így van? Kérem csak azok írjanak aki biztosan tudják hogyan van? :)
2013. dec. 12. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

NI. number card igénylése ingyenes. Ez a szám Angliában olyan mint otthon a TB számod.(az is ingyenes)

Vagyis ez kint nem személyi igazolvány hanem TB kártya.

Ha a párod dolgozik full time-ban akkor minden hónapban amikor a fizetését megkapja levonnak adót, és egészségbiztosítást (mint otthon)

2013. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert én már nem értem mert nekem azt mondta, hogy ezt csináltatta meg és ez a TB kártya meg ez a nem tudom mi :D Ő hetente kap fizetést és azt mondta minden héten 20 fontot vonnak tőle ezért, akkor esetleg van olyan ami vonhat tőle pénzt?
2013. dec. 12. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, ez TB kártya. és igen, fizet a jövedelme után tb-t, ha eléri a jövedelme a küszöböt, ami után fizetni kell. nem azért, mert megcsináltatta, hanem, mert NI-t (tb-t), fizetni kell.

havi 646 fontig nem fizet NI-t, ez heti 149 font. tehát, ha ennél többet keres, akkor az efölötti rész 12%-a NI, ha nem fizet nyugdíjat, ha fizet, akkor ennek a 10.6%.

2013. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyi az egész, hogy bemész a irodába, feltesznek 2-3 kérdést, majd rá pár napra kiküldenek egy papírt amin beleírják, hogy mi az NI számod. Magyar személyi igazolványt elfogadják, nem kell másikat csinálni.

Nem vonnak le semmit, esetleg ha dolgozik, akkor az adót, de ezt tőled is levonják Magyarországon, ha nem feketén dolgozol. Külön az NI szám megszerzéséért én úgy tudom elképzelni hogy vonnak pénzt, ha párod közvetítő által ment ki és azok lenyúlják a pénzt, mert egyébként ingyenes. Mikor én kijöttem Angliába, 2 hét után meglett az NI számom, rá 2 hétre csináltunk bankszámlát, rá egy hónapra lett munkám (nekem nem volt sürgős, ráértem) és 2 hónap alatt soha nem vontak le semmit.

2013. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó, neked azért nem vontak le max, mert nem érted el a küszöböt, ahol már fizetsz adót, és NI-t. ez a kettő kötelező levonás ugyanis, ha elérted a küszöböt, ami felett fizeted.
2013. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

havi 149-720 font közötti bérnél 12%-os TB-t vonnak le.

Ha a párodnak heti 20 font a levonás akkor neki heti 320 fontot kéne keresnie. Ha keres ennyit, akkor bizony levonnak tőle heti 20 fontot.

2013. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az csak akkor 12%, ha az NI kategóriája A, vagyis nincs céges nyugdíjban. ha D a kategória, tehát benne van a céges nyugdíjban, akkor 10.6%.


(bérelszámoló vagyok Angliában).

2013. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, és az a 149 heti, a havi küszöb 646.
2013. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ő heti 300 fontot keres plusz ha szeretne akkor túlórázhat, igen biztos elérte a küszöböt és mivel hetente kap gondolom akkor hetente vonják, köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 13. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!