Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kiköltözöm külföldre és...

Ha kiköltözöm külföldre és dolgozni megyek be kell jelenteni valahol?

Figyelt kérdés
Be kell jelenteni valahol, hogy nem tartózkodom itthon? Vagy hogy van ez?

2013. dec. 23. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell jelentkezni a TB-ből és a NAV-nál is le kell jelenteni. Én emiatt szívtam meg majdnem, de sikerült innen kintről intézni, de egyszerűbb még otthonról.
2013. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rokonom 8 éve él külföldön, de nem jelentette be sehol, ahogy a többi ismerősöm sem. Nincs belőle semmi bajuk.

Ezt csak a NAV várja el.

2013. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ma 15:36

Aztán, ha netán hazajönnek és némi orvosi ellátásra lesz szükség, akkor jön a csodálkozás.

2013. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsö megis hogy szivtad meg?

En 2 eve nem vagyok otthon, nem jelentkeztem ki sehonnan.

Milyen bajom lehet??:S

2013. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ismerősöm akinek egy rakás papírt be kellett mutatnia hogy 3 évig hol és mit csinált, hol volt biztosítva hogy ne büntessék több 100 ezerre. Ezért én kijelentkeztem amikor otthon voltam, a NAV pedig leveleket küldött az otthoni címemre, szintén bizonyítanom kellett hogy hol dolgozom.

Persze lehet itt játszani a menő gyereket hogy "nekem ezek ne pofázzanak", csak ki tudja mit hoz a jövő és mikor fogják tudni behajtani rajtad a büntetéseket, TB tartozásokat. Mi valamikor haza szeretnénk költözni és nem szeretnék milliós minusszal indítani TB tartozás miatt.

2013. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes kulfoldi tartozkodastmar identol nem kell bejelenteni. ATB-t a NAVnal intezd el, egy papir beadasa,majd fizetned kellmagad utan a havi 6600at, ha megvan a kulfoldi szerzodes,akkor otthon a meghatalmazottad is beadhatja.... igy nem kovetelnek toled semmit.

Persze nem kotelezo, de utana evek mulva nem kell sirni, ha a NAV megtalal es visszamenoleg szazezreket kovetel. Sok kulfoldre tavozott magyart ert mar meglepi, aztan ott sirnak a facebookon a kulfoldi magyarok csoportjaiban, hogy ezt most tenyleg ki kell fizetniuk.....

2013. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Diegónak teljes mértékben igaza van.

Ha tisztán akarsz otthon hagyni mindent,igen is ki kell jelentkezni a TB-től, különben ketyeg a havi 6000 ft....és idővel holibilis összeg lehet....NAV-tól is.....

Aztán ha külföldön munkát vállalsz,lesz betegbiztosításod,amivel otthon is ellátnak ha mondjuk kificamodik a lábad,vagy lázas leszel,fáj a fogad,aztán majd a két biztosító társaság lejátsza egymás között.

Mindent hivatalosan,rendesen kell otthon hagyni,hidd el később sok gondod lehet belőle...és hát mindenki aki elhagyja MAgyarországot legfőképpen azért teszi,hogy abban bízik,jobb,könnyebb élete lesz....sőt én ha ujra kezdeném,az orvostól is elkérném a kartonomat és a külföldön kiválasztott házi orvosnak leadnám....

2014. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!