Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia: Ezt hogyan hárítsam:...

Anglia: Ezt hogyan hárítsam: Rokon rám akar aggatni valakit, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Angliában élek már 6 éve. Tesóm kitalálta, hogy segíthetnék a nevelt fiának. Nem mondta ki konkrétan, de burkoltan azt mondta, pár hónapra fogadjam már be legyek szíves a párjának a fiát és annak unokatesóját, mert szeretne kijönni. A probléma ott kezdődik, hogy eleve nem bírom a srácot, az unokatesójához végképp semmi közöm. A srác, pontosan nem tudom hány éves, de 20-as évei elején jár, tudom, hogy még gyerek, otthon él még tesómmal és párjával. Nem dolgozik, elég lusta "gyerek". De ezt mondja is tesóm. Mondja, hogy nem nagyon beszél angolul, játszik neten, onnan kapkodott fel némi angolt (el tudom képzelni, mennyit tudhat...)de mondja tesóm, hogy biztos fél év alatt megtanulná a nyelvet...biztos, azért ez nem olyan gyorsan megy. Kérdeztem, hogy mennyit tudnék segíteni, én mondtam, hogy beviszem az ügynökséghez, leülök a háttérben, ő meg beszél. Ha nem, nem kap munkát, ez ilyen egyszerű. Erre azt mondta, hogy aha, akkor annyit fel kéne kapkodnia legalább, amennyit az ügynökségnél meg kell, hogy értsen...hát így is mondhatjuk:D Az emberek többségének le se esik, hogy ott nem fogják direkt lassabban elmondani a dolgokat, hiszen pont az a lényeg, hogy leteszteljék az embereket, hogy tudnak e angolul...Mondtam neki, hogy először a sar lapátolást is el kell vállalja, mert valszeg vmi nagyon gáz melót kap először. Személyi edző szeretne lenni fitnesz klubban, mondta, hogy azt tudná itt is csinálni...szerintem csak azért választja ezt a melót, mert annyit lát belőle, hogy a személyi edző megmondja mindenkinek, hogy mennyit push up-oljon...de szerintem azért egy csomó mindenhez kell érteni, biztos nem olyan tengi-lengi meló, mint gondolja. Mondja tesóm, hogy akár 200 ezer forintot is ki tudna küldeni vele, hogy esetleges visszaútra is fussa. Én meg mondom neki, hogy 6 éves 250-nel jöttünk ki fejenként együtt a párommal és épphogy elég volt, pedig 4. hét elején már kapta az első fizetését a párom. Erre ő azt mondta, hogy de mi idegenbe jöttünk ki, nem volt senki, aki segített volna...ebből azt vettem le, hogy valszeg elvárja, hogy én ellássam szállással meg mindennel a két kölköt....Annyira nem félek, hogy kijön, mert lusta, de mi van, ha mégis ki akar jönni...hogyan hárítsak? A tesómék se tudtak tőle megszabadulni, 3 gyerek van az előző kapcsolatából a pasinak, ő a középső. Az első már kirepült, de még anyagilag segíteni kell. Van még ennek a fiúnak egy öccse, nem tanul, szintén nem dolgozik, lusta gyerek. Nagy valószínűséggel nem a fiú akar kijönni, hanem tesóm akar tőle megszabadulni. Azt mondta most áprilisig próbálja majd rávenni a fiút az angol tanulásra, azt tanácsolta neki, hogy a játékból még szedjen össze angolt, én meg mondtam neki, hogy legalább nézzen angol filmeket. A tesóm azt mondja, nem fog leülni a fiú szavakat magolni...

Egy ilyen lusta gyereket bevállalnál, mi van, ha lusta lesz itt is, nem akar majd dolgozni, hogy az istenbe szabadulok meg tőle?

ex-sógornak kábé egy éve segítettünk. Akkor még bérlakásban laktunk, fizetett is lakbért, meg mindent. A nappalinkban lakott pár hónapon keresztül. Őt is untam már a végén, pedig dolgozott, elég rendes volt, és beszélt angolul, nem kellett tutujgatni, mondjuk kirakni kicsit nehézkes volt, nem nagyon akart magának szállást keresni, több héten át nyaggadtuk, mire végül az ölébe pottyant egy lehetőség. Az angol lakások kicsit és egy plusz embert kerülgetni elég kellemetlen.

Most vettünk házat, de hitelre, lehet azért gondolja a tesóm, hogy bevállalhatnánk a kölyköket.

Még nem tudja a tesóm, de terhes vagyok. Van egy plusz szobánk, mert terveztünk egy 2. gyereket. 1 már van, 3 éves. Még az elején vagyok, de szeretnénk, ha egyből külön szobába tudnánk rakni a picit majd, és még a szoba nincs kész. Még rendbe kell rakni. Július, augusztusra várjuk a babát. Véletlen se szeretném megkockáztatni, hogy a baba érkezésekor még ott legyen két idegen ember a lakásban. Ha tesómról lenne szó, vagy unokahugomról, más kérdés. Az ex-sógornak is csak azért segítettem, mert anyagilag jól jött, plusz ismertem, normál tag, tudtam, hogy 3-4 hónap alatt összeszedi magát, és mert keresztlányom apja, gyerektartást fizet rá, nekem is érdekem, hogy jó pénzt kapjon a keresztlányom.

De a tesóm párjának az előző kapcsolatból származó fiához és az unokatesójához semmi közöm.

Hogyan hárítanátok a dolgot?


2013. dec. 30. 00:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Car helyzet. Mond azt, hogy csak a tesód "gyerekét" vállalod be és ha neki sikerül, talál magának szállást, akkor majd ő kiviszi a másikat. A másik feltételed meg lehet az, hogy max júniusban el kell költöznie a baba miatt.
2013. dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát azt inkább elkerülném, hogy befogadom. Pláne, hogy egy totál idegen embert is be kéne fogadnom. Idegen embert befogadjak a lakásomba, adjak neki kulcsot, na persze nem valószínű, hogy azt a néhány értéktárgyat ellopná, amink van, mert nem lenne hova menekülnie velük, de mint ember, lehet, hogy egy másodpercre se tűrném el legszívesebben.

Még valami lerázó dumát ki kell találnom. És a másik fiúról azt sem tudom, milyen a hozzáállása, tud e angolul.

Az a baj, ha szállást intéznék nekik, azt is úgy kellene, hogy én felelősséget vállalok felőlük. Max úgy lehetne szállást intézni nekik, hogy egy ismerősnél lenne egy szabad szoba, és nekik mindegy lenne, hogy van e ott valaki.

Azonkívűl van egy szabad szobám, de az picike szoba, na éppen elférne benne két egyszemélyes matrac, de egyébként jelenleg nincs vendégágyam, vagy matracom, és most csak azért kellene vennem, hogy őket befogadhassam?

A nappalimban, ha minden igaz lesz egy sarokülő, ami átalakítható ággyá, de a fekvő felület 120cm széles lesz. (Még nem tudom, hogy megveszem e:D)

2013. dec. 30. 00:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy előbb tegyék le a középfokú nyelvvizsgát, mert anélkül zéró az esély bármire is ;-)
2013. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet:D És tulajdonképpen teljesen helyt álló. Ma már nem nagyon kapsz munkát, ha nem beszélsz angolul. Ahhoz a legeslegminimumabb (magyartalan szó, bocs) az alapfokú szint, de jobb, ha inkább középfokú szinten beszélsz, vagy a kettő között.
2013. dec. 30. 01:03
 5/17 anonim ***** válasza:

ÓÓÓÓÓÓÓÓ ezen már én is túl vagyok..:) Mi 7 éve élünk Angliában, és pár éve a húgom kért meg hasonlóképpen mint nálad, hogy fogadjuk be a pasija fiát aki kint dolgozna. Ő is lusta, ráadásul a saját apját is meglopta hogy drogot vehessen. De a húgom és a pasija szerint már jó gyerek (naja..csak kár hogy nem hiszem el). Ő sem tud angolul, de jaj, mennyire ki akar jönni.

Én megmondtam már az elején a a húgomnak.

Anglia hatalmas ország bárki szerencsét próbálhat ha akar. Nagyon szívesen segítek szálláskeresésben, szívesen leírom merre találhatóak a munkaközvetítő cégek, de ennyi. Nem fogok egy idegen miatt kényelmetlenül élni, és eltartani. Nem nagy lakást bérelek, max csak úgy jöjjön ki ha tud angolul, és van tőkéje hogy szobát béreljen. 1-2 éjszaka még oké amíg szobát nem talál de semmi több.. Hát ez nem tetszett a húgomnak és pasijának.. Én meg nem fogadom be 1-2 napnál tovább, és jeleztem is, hogy bizony kidobom ha 2 nap után nem megy el..

Végül nem jött ki, mert nem tetszett neki a hozzáállásom.

De engem nem igazán izgat..A húgom pasasa megsértődött,de neki is megmondtam. Nem vagyok hajlandó egy vadidegen embert eltartani, főleg hogy semmit nem tesz azért hogy sikeresebb legyen..(legalább angolul tanult volna)

2013. dec. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ne mondj ilyet, mert azt leteszi és akkor leshetsz, megy hozzád.

Mondd meg kerek-perec, hogy terhes vagy és ez most sajnos nem jönne a legjobbkor, ez van.

2013. dec. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, azt hiszem jó ötletet adtál. Megmondom nekik, hogy max pár napot kapnak.

6-os, még nem szeretném elmondani, hogy terhes vagyok, februárban akarom elmondani, akkor esetleg felhozhatom még ezt plusz indokként.

2013. dec. 30. 01:22
 8/17 anonim válasza:

szerintem is, az a legtisztább, ha megmondod, hogy szállást keresni segítesz, de nem igazán látnál szívesen idegeneket a lakásban, főleg a kicsi körül. neked sem, a babának sem és a két srácnak sem lenne kényelmes. ezt biztosan a testvéred is megértené.

ha februárig semmiképp nem akarod neki elmondani, hogy terhes vagy, próbáld elhúzni addig olyan indokkal, hogy gondolják át, nem kell azonnal beleugrani, küldjék tanárhoz stb. ha még akkor is menni akar, jöhet a baba dolog

2013. dec. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenesen kozold, hogy csak egy szemelyre van helyed (egyedul nem biztos, hogy jonne a srac), a masikat nem ismered, kozod sincs hozza,ot nem fogod kerulgetni. A tesod nevelt fiahoz sincs kozod, de egye fene, 30 napra befogadod, egy nappal se tovabb. Ez alatt allast kell talalnia. Viszont az a baj, hogy ha beteszi oda a labat, nehez kidobni. Viszont azt megteheted, hogy magatol menekuljon, egy okos 3 eves egy tabla csokiert biztos megmutatna, milyen hangosan tud sikoltozni.... esetleg kozlod a tesoddal,hogymilyen jo, hogy jon a srac, amig nem dolgozik, egesz napvigyazhat
2013. dec. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
... vigyazhat a gyerekedre. Es meg estenkent is, legalabb el tudtok jarni a paroddal szorakozni es be is iratkozol egy esti iskolaba, hiszen lesz egy allando bebiszitter a haznal.
2013. dec. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!