Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában szeretnék élni,...

Ausztriában szeretnék élni, olasz vagy a spanyol nyelv válhatna hasznomra?

Figyelt kérdés
(beszélek németül, angolul, most kezdem majd el a franciát is)
2014. jan. 2. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az olasz, de ezt nem is értem, hogy minek kérdezed meg.?
2014. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont a spanyolra tippelnék. :)

Annyira, hogy német és angol mellé én most azt tanulom.

2014. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem inkäbb tanulj törökül
2014. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az anyanyelved melle egy nyelvet kell igazan jol megtanulni. Europaban minden orszagban tobbe kevesbe beszelik az angolt. A nemet nyelvteruleteken is erdemes tanulni, hallgatni a helyi akcentusokat, de vegulis mind a ketto az indoeuropean nyelvcsalad tagja es kozeli rokonok.

Megtanulhatsz 10 nyelvet 20%-os sikerrel, hidd el tobbet er ha egyet tudsz 80%-ban.

2014. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minek neked annyi nyelv? Ha csak hobbiból, akkor csináld, de ha azért, hogy könnyebben felvegyenek dolgozni, ahhoz felesleges, hacsak nem valami szupertolmácsnak mész. Jól mutat az önéletrajzban, de senkit nem érdekel.
2014. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyne érdekelne már!

Pl. az én szakmámban (nem "szupertolmács", hanem ügyvéd!!) legalább kettő, de inkább három idegen nyelv ELVÁRÁS!!!! a legtöbb irodában!

És nemcsak "20%-os sikerrel", hanem tárgyalási szinten!

Ne beszéljetek már badarságokat.

2014. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség, hogy "minek annyi nyelv?"

egyrészt szeretem tanulni, másrészt meg igenis hasznos. Olyan szakmában szeretnék elhelyezkedni, ahol igenis fontos az idegennyelv, főleg ha "elitebb" helyekről beszélünk. Nem egy irodában szeretnék kuksolni, ahol max napi 2x szólnak hozzám.

Szállodaipart szeretnék tanulni, ahhoz, hogy felvegyenek egy normális helyre, ahol jól is fizetnek, legalább 3 nyelv elvárás, folyékonyan beszélve. Vannak kapcsolataim, ismerősöm 5*-os szállodában dolgozik Bécsben, német-angol perfekt, + elvárnak még olasz és /vagy spanyol nyelvtudást elég jól. Egy másik ismerősömnél szintén, aki Londonban dolgozik egy 5*-os szállodában, angol, német, francia perfekt. Ilyen vendéglátói-turizmusi szakmákban igenis előnyt jelent a gyakorlat, és a nyelvtudás.

2014. jan. 4. 13:26
 8/9 anonim ***** válasza:

" Megtanulhatsz 10 nyelvet 20%-os sikerrel, hidd el tobbet er ha egyet tudsz 80%-ban."


Az hogy valaki 10 nyelvet tud nem kell, hogy a minőség rovására menjen. Ezt honnan vetted? YouTubeon van videó 30 nyelven beszélővel is és elég jol beszéli őket, de 5-10 nyelvet tudó ember rengeteg van!

Amúgy ha hétköznapi életben nézem az se biztos, hogy többet ér egy tökéletes, mint 10 alap. Ugyanis a 10 alap tudással mondjuk 10x annyi emberrel lesz meg a kapocs. ;-) de mondjuk munka területén is tuti van előnye. Pl pincér a munkájával kapcsolatos alap nyelvet ismeri 10 nyelven. Sok külföldi vendég esetén hidd el, hogy magasabb borravalót csinál sok felől érkező külföldi vendég esetén mint aki nem beszél ennyi nyelven. Mert mondjuk megy a macedón vagy görög vagy spanyol Ausztriába, beül az étterembe és a pincér az anyanyelvén szól hozzájuk. Számos példát hallottam ilyenre, a vendég rögtön jobban érzi magát, többet fogyaszt, több borravalót ad. És ehhez már a 20% nyelvtudás is elég lehet!

2014. jan. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8assal egyet értek :)
2014. jan. 5. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!