Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok mesélni Londonról?...

Tudnátok mesélni Londonról? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
azok akik kint élnek mesélnének hogy milyen az életük körülöttük lévő emberek, munka lehetőség beilleszkedés közbiztonság és hasonlókról? meg köszönném:)

#London #Londonban élni
2014. jan. 3. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon izgalmas, szórakoztató, pezsgő, ugyanakkor nyugodt város. Én nagyon szeretek itt élni. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy csak akkor igazán jó az itteni élet, ha megkapsz havonta 1500-2000 fontot minimum, ugyanis borzasztó drága a lakhatás és a közlekedés, és bizonyos szolgáltatások. Az emberek többsége rendkívűl kedves, elfogadó, türelmes, ennek megfelelően a beilleszkedésnek szerintem nincs akadálya. Talán csak a nyelvtudás, de ha valaki beszél angolul, akkor pár hét alatt megszokja a rengeteg akcentust. Közbiztonság: vannak kerülendő környékek, de úgy általában biztonságos a város.
2014. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) és mióta élsz kint?
2014. jan. 4. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egy évig éltem Londonba, a nettó havi jövedelmem nem egészen 3000 font volt, és kaptam egy kisebb lakást, amiért nem kellett fizetnem. Ezért én úgy emlékszem, tök olcsó hely. Nyilván viccelek, de tényleg sok minden függ attól, milyen élethelyzetben vagy ott. Ami mindenkinek tetszhet, az az emberek barátságossága, kedvessége. Mintha rá akarnának cáfolni az ún. nagyvárosi elidegenedésre. Én még sehol sem elegyedtem beszédbe annyi idegennel, mint ott. Az szinte természetes volt, hogy aki melléd ül a metrón, az beszélgetni kezd veled. Majdnem mint falun. Én pl. rengeteget bicikliztem is, mert kerékpársáv sok helyen van és a bicajosok használhatják a buszsávot, ezért a metró után a második leggyorsabb közlekedési eszköz a bicaj. Pesten nemigen mernék kerekezni, de ott sose féltem. Egyszer kerültem csak majdnem bajba egy figyelmetlen sávváltáskor egy szegény motoros majdnem elgázolt. Na ő ordibált velem, de ez volt az egytelen egy konfliktusnak nevezhető szituáció, amiben részem volt. De ezt is el lehetett intézni egy mosollyal. Én a közbiztonságot is jónak láttam, sosa nem féltem az utcán éjjel sem. Mielőtt kiköltöztem azt hittm nem szép város, de ebben is kellemesen csalódta. Persze nem egy Párizs, de nem is csunya. A leginkább azt lehet mondani, hogy nagyon élhető hely.
2014. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!