Kezdőoldal » Utazás » Európa » 3 napra Londonba mennyi...

3 napra Londonba mennyi költőpénzt kellene vinnem? Nem költenék sokat de mégis kb. mennyi Font kéne?

Figyelt kérdés
Aki esetleg volt már Londonban,vagy ott él mit gondoltok 3 napra mennyi pénz kellene?19 éves lány vagyok enni nem eszek sokat,ilyen múzeumokat stb nem hinném hogy megnéznék,souvenir se kell. max kis ruha vásárlás, közlekedés stb. 100 font kéne kb?vagy kevesebb is elég lenne? (1font most 369FT) Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. jan. 4. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ebben a szállás nincs benne, akkor szerintem elég a 100 font. A legtöbb múzeum egyébként ingyen van, de én azt mondom ha csak három napot vagy kint, akkor nem érdemes tölteni velük az időt. Kajáért meg keresd az Iceland-et, az a legolcsóbb üzlet, sok mirelitkaja is van.
2014. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak egy-két ruhát, meg szuvenírt akarsz venni, arra elég - de mennyit akartok közlekedni? Egy napos metró-pass 10 font körül van (per fő) - tehát ezt neked kell tudni :)
2014. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, igen ebben a szállás nincs most konkrétan csak a költőpénzre gondolok. :) Az a baj hogy azt még nem tudom mennyit szeretnénk közlekedni...ilyen 3 napra érvényes közlekedési jegy nincsen nem tudja esetleg valaki?vagy valami hasonló?
2014. jan. 4. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

3 napos jegy régen volt, ma már úgy tudom nincs, csak napi jegy meg heti jegy. Ki kell kalkulálni, hogy mely zónákat érintenél és hogy melyik éri meg jobban. Nekem speciel 5 napra már nem éri meg az 5x napijegy, olcsóbb, ha hetit veszek. A hetijegyet egyébként már Oysterre töltik fel, aminél számolni kell egy egyszeri, visszatérítendő összegre, amiért odaadják a kártyát. Ha már nem kell és visszaviszed, visszaadják azt a kb. 5-6 fontot, amit ráfizettél.


Szendvicseket tudsz venni olcsón, vannak akciók is, amikor ha mondjuk kettőt veszel, vagy veszel hozzá valami üdítőt, akkor olcsóbb... Szendvics van már 80 pennytől, ami felmehet 2, 2,5 fontig. Attól függ, mikor veszed (lejárat) és milyet. Ha meleg kajára vágysz, akkor ajánlom a cornish pastyt, laktató és finom, sokféle ízben van. Körülbelül 3-4 fonttól már tudsz venni. Különböző méretekben árulják, értelemszerűen minél nagyobb, annál drágább. Pizza 8-10 font körül kapható a pizzériában (Pizza Express láncnál legalábbis - én ezt szeretem), fish&chips pedig vehető 7-10 fontból.

Pubokban egy pint sör vagy cider kb. 3-5 font körül mozog, bár nem hiszem, hogy kiszolgálnak, mert még csak 19 vagy.


Múzeum rengeteg van Londonban és nagyon sok - ahogy előttem is írták, ingyenes. Érdemes lecsekkolni a weboldalát annak, amire kíváncsi vagy, hogy mennyibe kerül a belépő. A nagyobb és népszerűbb múzeumok azonban díjmentesek. Pl. British Museum, National Gallery, Tate Modern, stb. De ha csak 3 napra mész, én sem javaslok túl sok múzeumot. Egy napba amúgy is, ha alapos akarsz lenni, csak 2-3 múzeum fér be érdemben. De akkor meg a városra nem marad elég idő.


Érdemes szerintem buszra szállni, felülni az emeletre és bambulni. de nem az ilyen turista-buszra, hanem a rendes tömegközlekedésben mozgó buszokra. Ha sietsz, akkor a metró a legjobb választás.


Hétköznap 9:30-tól ajánlatos közlekedni, egyrészt, mert akkor van off-peak időszak (előtte tömegnyomor van a munkába menő emberkék miatt), másrészt ha napijegyet veszel és olcsón akarod megúszni, akkor úgyis csak ekkortól érvényes a travelcard. Ha viszont hetijegyet veszel, akkor nincs peak - off peak korlát, mehetsz, amikor tetszik. 9:30 előtt érdemesebb busszal közlekedni, meglepően kevesen utaznak busszal. Metrón vannak rengetegen. Ezt személyes tapasztalat alapján mondom. :)


Ruhavásárlással kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, sosem shoppingoltam...

2014. jan. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!