Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moldovában melyik nyelvet...

Moldovában melyik nyelvet részesítik előnyben orosz v. román? És a fővárosa mennyire fejlett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Románnal többre mész. Fejlett? Semennyire. Kb. a 60-as, 70-es évek szintjén van a főváros, vidék még rosszabb.
2014. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Légyszíves küldenél pár képet?
2014. jan. 4. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A főváros azért fejlődik, a vidék tényleg nagyon el van maradva. Az oroszt szinte mindenki beszéli, viszont érdekes módon a moldávot nem, mert főleg a kisinyovi oroszok nem tanulták meg (volt olyan minisztere a 2000-es évek elején moldovának, aki nem beszélt moldávul!), mert nem volt rá szükségük, és ma sincs igazán. Ezzel szemben az oroszt mindenki megtanulta. Egyébként én nagyon szeretem Moldovát, Kisinyovot is, javaslom, hogy ha van lehetőséged, mindenképpen menj ki. Linkelek pár képet:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek nem a város nevezetességei, nem csak ennyit tud Kisinyov, inkább azt igyekztem bemutatni, hogy milyen jellegű épületek/utcakép a jellemző.

2014. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a képeket.
2014. jan. 5. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit megjegyeznék, hogy úgy, ahogy Oroszországban sem, Moldvában sem nagy szokás az autómosás. Vannak kivételek, de rengeteg a rászáradt több hónapos sár az autókon, kb. a kilincsig.
2014. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az első linkelt képen a szürke kocsinak a rendszámába (C KA) be kéne pótolni még egy Y betűt, na akkor már biztos az orosz lenne előnyben részesítve :DDD
2014. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!