Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön a magyarokat csak...

Külföldön a magyarokat csak felszolgálónak és babysitternek veszik csak fel, mégha diplomája van akkor is? Legfőképpen Angliára, Olaszországra, Görögországra és Németországra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Én is és nagyon sok barátom is dolgozott külföldön. Természetesen versenyképes diplomára van szükség. Itthonról, neten is meg lehet pályázni állásokat, amiket meghirdetnek. Ha átmész az első szűrőkön, akkor kimész interjúra, ha felvesznek megkötöd a munkaszerződést és kimész.

De az "utcáról", úgy hogy először kimész és utána kezdesz el állást keresni, úgy nehéz, mert lehet, hogy csak fél év után kapsz és addigra esetleg elfogyna minden tartalékod.

Tehát álláshirdetéseket nézni és jelentkezni!

2009. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nemcsak ezekre a munkákra vesznek fel magyarokat, de ahhoz kell egy jó szakma vagy diploma, hogy el tudj helyezkedni. Vannak olyan diplomák, amiket nem is fogadnak el, vagyis nem tudsz velük mihez kezdeni. Bizonyos országban pedig nehéz munkát kapni, mint magyar, mert ahhoz kellenek papírok (pl. Németország). Vannak, akik pedig nem beszélik olyan jól a nyelvet, és ezért nem kapnak más munkát. Hisz a babysitter munkák elsősorban épp azoknak vannak, akik nyelvet szeretnének tanulni. Van sok magyar, aki külföldön kap diplomát, nekik könnyebb elhelyezkedni abban a szakmában. Én is így voltam, és így nem volt nehéz.
2009. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyik nagynéném orvosként dolgozik külföldön.
2009. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Mo-n is orvos voltam és külföldön is az vagyok. Feleségem szállodában volt recepciós otthon és itt is az volt, amig otthon nem maradt a gyerekekkel.
2009. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseim közt akad bolti eladó, takarítónő, masszőr, gyári munkás, szakács, buszvezető. Németországban és Svájcban.
2009. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Felveszik a szakmájukban is, HA rendesen beszélik a nyelvet, de ez sajnos nagyon ritka, a legtöbben - még felsöfukó nyelvvizsgával is - csak dadognak az adott nyelven.
2009. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Nekem van villamosmérnök és orvos ismerősöm is Angliában...

Mindkettő nagyon jól beszél angolul, Mo-i szakmai gyakorlatuk is volt, elismert szakemberek kinn is.


Svájcba is kiment egy villamosmérnök barátnőm : azonnal felvették egy neves tervezőintézethez!


De ha egy diplomás nem tudja a nyelvet, az sajnos csak mosogató lesz az adott országban...

2009. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Angliában a diplomás álláshirdetések konkrétan úgy vannak feladva, hogy angol vagy EU állampolgárok jelentkezhetnek (ez az 1. csoport), illetve a világ többi része (2. csoport).

Magyarul elvileg olyan elbánást kapsz álláskereséskor, mint egy angol.


Egyébként diplomásként a szakmámban dolgozom Németországban.

2009. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem beszeli a nyelvet, akkor szerinted miert fontos kulfoldon, hogy van egy magyar diplomaja?

Kulfoldon nemcsak felszolgalonak es babysitternek veszik fel a magyarokat, hanem barhova, ahol elegendo a tudasuk! A szakmai tudasuk es a nyelvtudasuk is.

Es a felszolgalo es a babysitter munkakat se becsuld le! Ezekben a munkakban elhelyezkedni sem olyan egyszeru, mint ahogy gondolja valaki otthonrol, Magyarorszagrol.

Amugy ha ennyifele nyelven beszelsz, mint amennyi orszagot felsoroltal, hidd el, kapkodni fognak erted!

Egy jo tolmacs, egy idegennyelv tanar mindenhol talal munkat maganak.

olasz, nemet, angol, gorog Ezt mindegyiket beszeled?

2009. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Nem becsülöm le se a felszolgálói, se a babysitteri állásokat senki ne értse félre, kemény munka mindkettő tudom. :) Csak kicsit elbizonytalanodtam, mert mindenki csak ezt a két munkalehetőséget mondja állandóan, és semmi más alternatívát.

A családon belül rengeteg konfliktus adódik nálunk, amiért szeretnék külföldön dolgozni a nyelvtanári diploma után. Állandóan azt kell hallanom, hogy minek tanulok, ha külföldön mások cselédje leszek . Borzasztó lehangoló, pedig már kiskoromtól az az álmom, hogy külföldre utazzak. Már annyira elkeseredtem, hogy legszívesebben most kimennék nyári munkára még a diploma előtt, és akkor legalább a konfliktusnak nincs alapja, ugyanis még ezen a nyáron még nem lesz szakmám. :)

2009. dec. 2. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!