Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kefalónia jó választás nászúthoz?

Kefalónia jó választás nászúthoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra gondoltunk a párommal, hogy Kefalónára mennénk nászútra a nyáron. Igaz, tavaly nyáron volt az esküvőnk, de csak most jut majd rá időnk.

Mit gondoltok, alkalmas hely ez a sziget nászúthoz?

Nézegetem több oldalon, hogy buszos és repülős megoldások is vannak, de leginkább stúdiókban önellátással megoldott az étkezés és érdemes kocsit bérelni, ha látni is akarsz valamit.

A buszos utazásoknál meg kecsegtetnek sok-sok fakultatív programmal, csak én meg valahogy viszolygok az ilyen előre "legyártott" buszos utaktól, mert olyan birkának érzem az ilyeneken magam. Viszont túl sok pénzünk sincs az egészre, kb fél misi lenne összesen, így a nagyon exkluzív dolgokra nem igazán telne.

Hogyan lehetne jó áron eljutni és megnézni ott mindent úgy, hogy közben szabadnak is érezhessük magunkat?

Ki hogyan jut(ott) el és mik a tapasztalatok?



2014. jan. 11. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Kefalonián, igaz még 2007ben. Mi repülővel mentünk. Nekem annyira nem tetszett, igaz szép a sziget, de egy kicsit unalmas. Már nem is emlékszem mi volt a városka neve. A prospektus azt írta,h a szokásos esti élet tavernákkal, stb. De semmi nem volt, egy-két üzlet, és egy-két étterem. Én a görög nyaralóhelyekben nagyon kedvelem a nyüzsgős éjszakai életet, úgyhogy emiatt többet nem mennék oda. Szerintem mindenféle szempontból jobb választás Korfu, többféle szállás közül is lehet választani. Oda is mennek buszok, repülők is, árban ugyanaz.
2014. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én inkább Batumit javasolnám, Grúziában. Nagyon jó hely, és olcsó, fejenként 250-ből nagyon jól el tudnátok lenni ott.

https://www.youtube.com/watch?v=YlBzGbZ3b9M

https://www.youtube.com/watch?v=hpGD6aegqsU

2014. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de Grúzia nem annyira vonzó számunkra, meg messze is van. Mindenképp Görögo.-ba szeretnénk menni csak azon belül nem tudjuk, hogy hová érdemes.

Korfun én még nem voltam, de a párom már igen és olyan helyet szeretnénk, amit egyikőnk sem ismer, de nászúthoz tökéletes helyszín.

2014. jan. 11. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

1-es vagyok. Zakinthosról nagyjából ugyanazokat hallottam, mint amiket Kefalonián tapasztaltam. Én voltam még Rodoszon. Igaz oda már csak repülővel lehet eljutni, de klassz volt. Negatívum,h nagyon ráálltak a nyugati bulizós turistákra. Paralian voltunk tavaly, hihetetlen jó volt. Nagyon szépek, modernek az apartmanok, az újak ráadásul csendes helyen is vannak, de 5 perc alatt a központban vagy. A tenger isteni, és rengeteg üzlet, taverna van. De tudom,h sokaknak Paralia túl nyüzsgős. Sartin még nem voltam, de rengetegen dícsérik, legközelebb sztem odamegyünk. Amúgy minket nem zavar az önellátás, mert így annyival olcsóbb a szállás,h minden nap másik tavernában tudtunk vacsorázni, és nem voltunk időhöz kötve. A szállás és az utazás Paraliára tavaly kettőnknek 140 ezer volt. És egy nagyon klassz apartmanban voltunk, különb, mint sok hotel.

Ha nem riaszt vissza Titeket a buszos út, ajánlom nézd meg a grand tours útjait. Mi már többször utaztunk velük, és maximálisan meg voltunk elégedve. Már a szállás lefoglalásánál tudtuk a szobaszámunkat is (milyen ágy van benne, merre néz az erkély).

2014. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a sok-sok infót.

A buszozás nem riaszt vissza, nézegettem is a grand tours ajánlatait. Igazából az zavar csak, hogy rengeteg a fakultatív programjuk, amiből egyet sem hagynánk ki, viszont csak egy hetes utat terveznek, ami el is megy a fakultatívokra és nem marad időnk arra, hogy mondjuk béreljünk egy robogót és kicsit lézengjünk. Inkább 10-12 napra mennénk, de olyan lehetőség meg nincs. Két hetes már van, de azt meg sokallom. :) Nem vagyok egyszerű. :D

Az önellátás igazából minket sem zavar, inkább csak az, hogy általában olcsóbb a félpanzió, mint ha tavernákban eszünk minden nap. Bár lehet, h csak mi tapasztaltuk így a nyaralásaink során. Lehet, rossz éttermeket választunk. :)

2014. jan. 11. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy tapasztalat a fakultatív programokkal kapcsolatban. Tavaly Paralián úgy jártunk (bár máshol is így van ez), h befizettük a grand toursos idegenvezetőnek a kiválasztott programok árát. Ugye a tájékoztatót megtartják első délután vagy este, és be is kell fizetni. Utána néztük,h van egy jó pár helyi iroda, amelyik kínál magyar nyelvű utakat, jóval olcsóbban. És végül az egyik ilyen céggel is mentünk, csak a magyar utazási iroda rárakta a maga hasznát. Tehát érdemesebb előbb szétnézni, fórumokon előre utánajárni, mert mi is sokat spórolhattunk volna.
2014. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, ez jól hangzik. Köszönjük az infót. Körbeérdeklődök fórumokon akkor, hogy honnan lehet megtudakolni a helyi utazási irodák ajánlatait.
2014. jan. 11. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!