Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek, ha Görögországba...

Szerintetek, ha Görögországba készülünk (Korfura) és Ny-Mo-n lakunk, akkor is érdemes Szerbia, Macedónia felé menni, vagy inkább Bosznia, Montenegró, Albánia jobb? Miért mindig az előző útvonalon mennek a magyarok görögbe?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

talan azert, mert Bosznia, Montenegro, Albania nem tul biztonsagosak (foleg az elobbi ketto), benzint sem biztos h. kapsz, ha epp elfogy.


Korfura amugy semmikepp nem mennek autoval, rohadt draga lehet atvinni a kompon. Sokkal egyszerubb repulni valami charterrel, es helyben berelni valami autot arra az egy hetre.

2014. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Albánokhoz be nem tenném a lábam...
2014. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából nem Korfura megyünk, csak arrafelé. Nem megyünk át a szigetre. Azért írtam Korfut, hogy könnyebb legyen beazonosítani, hogy görög nyugati oldalára megyünk magyaro nyugati oldalról, így elég nagy kerülő elmenni keletmagyaro-ba, majd keletgörögbe és vissza nyugatgörögbe. :)

Előtte pár napot horvátban, zadarban szeretnénk tölteni és egy lakóautóval mennénk.

Repülővel ennyit ide-oda repkedni elég körülményes és drága lenne, plusz 2 hétre elegendő kaját elég nehéz volna felvinni egy gépre két személyre.

Azt írják sok oldalon, hogy az rossz vélemények albániáról és környékéről nem mindig megalapozottak és feleannyira sem rossz ott se az út se semmi ahhoz, hogy az ember pár km-t átszeljen rajta.

Ennek tudatában is inkább Macedóniát javasoljátok? Arról sem írnak általában túl szépeket. :)

2014. jan. 12. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
ket hetre kajat vinni??? MINEK? vannak ott uzletek, ugyanannyiba kerul minden mint idehaza, ennyire nem lehet proli modon nyaralni... visztek 40 kilo majkremkonzervet meg tartos kenyeret, vagy hogy?
2014. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyilván eszünk ott is vacsorát, helyi kajákat stb..., de reggelinek valót kell vinnünk, mert ahová megyünk háromszorosak az árak az itthoniakhoz képest és nem tehetjük sajnos meg, h minden nap 10 ezreket költsünk csak kajákra. (itthon se nagyon ússza meg az ember az étteremben való kajálást 4-5 ezer ft alatt két személyre).
2014. jan. 12. 18:30
 6/11 A kérdező kommentje:

De igazából a kérdésem nem is arra vonatkozott, hogy ki mit szól ahhoz, hogy kocsival szeretnék menni Görögbe, hanem arra, hogy ki mit szól a nem megszokott útvonalhoz.

Nyilván olyan emberek válaszát várom, akik már jártak az említett országokban és nem csak az itthon hallottakat osztják meg.

2014. jan. 12. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Én keresztülutaztam már Bosznián és Montenegrón vonattal és autóval is Albániában is voltam autóval. Szóval én elmennék arra. Montenegro gyönyörű. Ha lakóautóval mentek biztos ott is megállnék egy napra.


Ugyan nem ez volt a kérdés, de hátha hasznos. Én éltem Görögországban, és én nem vinném itthonról a reggelinek valót sem. Vannak nagyon jó supermarketetek AB market és Carefur. Jó áron vannak felvágottak, sajtok, joghurtok, gyümölcsök. Ami drágább és nem igazán van normális választék az a kenyér.

2014. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kaját tényleg nem érdemes vinni. Görögországban is van Lidl, Carrefour és baráti áron lehet kapni mindent ott is. Hogy miért mindig Szerbia felé mennek a magyarok? A válasz egyszerű, van jó minőségű autópálya az útvonal legnagyobb hányadán, nem kell a hegyek között kanyarogni, kecske és birkanyájakat kerülgetve. lehet Albánia felé is menni, de a rövidebb lehet, hogy hosszabb lesz (és persze kalandosabb is. Egyébként Albánia is egyre felkapottabb üdülőhellyé válik, a tengerpart mentén viszonylag kulturált környezetben fogadják a nyaralókat (Durres)
2014. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a Google útvonal keresőjével percek alatt testre lehet szabni az útvonalat és pontosan mutatja a kilómétert stb. Az egérrel pl. át lehet húzni kedvünk szerint az útvonalat. Hasznos lehet ha valaki még nem tudja. [link]
2014. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak egy hátránya van... elméleti sebességgel számol. Az még a google sem tudja, hogy az az út egy jól járható "egyenes út" vagy egy girbe-gurba földút. (ami eredetileg szilárdburkolatú út vóóót valamikó)

Ez igaz még pl Ausztriára is. Menj át a hegyi úton úgy ahogy a Google számol. Következő F-1-es versenyre szabadkártyát kapsz :P

2014. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!