Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy tudnék Angliában élő...

Hogy tudnék Angliában élő magyar családot keresni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és szeretnék kimenni a nyáron Angliába nyári munkára. Egyáltalán szerintetek megéri?

Ha igen, hogy tudnék keresni kint magyarokat, hátha segítenének egy kicsit az elhelyezkedésben?



2014. jan. 20. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
magyarokat pont ne keress kint!
2014. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért ne keressek magyarokat?
2014. jan. 20. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert a magyar undorító bagázs. Inkább keress egy tisztességes angol családot! Mi akik kint vagyunk, pontosan tudjuk, hogy "csak magyarral ne találkozz!". :D
2014. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kábé tényleg igaz sajnos. Azonkívűl, szerinted ki vállalna be egy vadidegen 17 éves lányt?

Kinn élek 6 éve és vállaltam már be vadidegent többször is...hát azt az ideget kössz szépen, nem kérem még egyszer. Pedig különösebb gond nem volt velük. Még ha nincs is gond velük, elég, hogy kerülgetni kell. Azonkívűl: Egy angol lakás nagyon kicsi. Általában a családok mind akkora házban élnek, amekkora kell nekik, nincs vendégszobájuk, max a nappaliban férnél el, de általában a nappaliba nyílik a bejárati ajtó, és a nappaliból kell átmenni a konyhába, ami annyit tesz, hogy átjáróház lenne a helyed, de ez nem csak téged, hanem őket is zavarná. Egy angol ház általában 2-3 szobás, ez annyit jelent, hogy 2 vagy 3 hálószobája van. Általában nincs folyósó lent, fönt is csak akkora, amekkora kell, hogy elférjen az a pár ajtó. Tehát nem nagyon fér el egy vadigegen. És a gyerekeket se nagyon lehet összeköltöztetni ideiglenesen, hogy legyen egy vendégszoba, mert a szobák legtöbb esetben akkorák, hogy épp egy ágy befér, meg egy-két szekrény. A nappalim 12 négyzetméter, a hálóm 10, lányom szobája 9, másik gyerekszoba 6-7 négyzetméter...és ebbe bele kell férnie a ruhásszekrénynek is:D Max 2 hétig tűrnék el valakit a nappalimban, aztán már erősen az agyamra menne. Rokonnak is megválogatnám, hogy melyiknek segítek, nem hogy vadidegennek.

2014. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy is, biztos nem mennék így senki agyára, nálunk is laktak már idegenek, tudom milyen. Úgy gondoltam, hogy ők mégis beszélik a nyelvet, jobban mint én, és segítenének kivenni egy lakást arra a 3 hónapra, munkát meg találok valahogy, de ha abban is segítenének az lenne a legjobb, mert nem tudok perfect angolul, ez a baj, viszont szeretnék összeszedni egy kis pénzt, hogy jövőre legyen pénzem tanfolyamra járni, mivel egyetemre nem fogok tudni menni.
2014. jan. 22. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nyári munkára akarsz kijönni, akkor csak minimálbért fogsz kapni. Abból pedig nem tudsz félre rakni semennyit. Ha nagyon jól alakul minden, akkor talán félreraksz kb 600-800 fontot, de az nem lesz elég semmilyen egyetemre. Senki nem fogja helyetted kifizetni a szállásodat, a kajádat és az utazási költségeidet.


Ha tovább akarsz tanulni, akkor inkább nézz szét itt, milyen egyetemen tudnál tanulni. Vannak olyan egyetemek is, ahol fizetnek neked azért, mert oda jársz pár évig. Közben dolgozhatsz is.


És tényleg ne keress magyarokat! Tudod miért? Mert pontosan tudják azt a hangsúlyt és azokat a szavakat, amivel "elbűvölhetnek", így aztán tök jól kihasználnak. Ha a hűtőben van a kajád, pont a magyar lesz az, aki meg fogja enni a tiédet. Akkor is, ha esküszik rá, hogy nem ő volt.


Én csak 1 éve lakok Londonban. Túl sok mindent feladtam azért, hogy itt jobb legyen. Kell még néhány év, hogy boldog legyek itt.

2014. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok egyetemre menni, a nyáron félretett pénzt tanfolyamra szeretném költeni majd érettségi után. Érettségi után okj-s valamit csinálok, amivel el tudok menni dolgozni, nem mehetek egyetemre. Nem is szeretném, ha más fizetné helyettem a szállást, meg az ellátást.

Köszönöm a válaszod!

2014. jan. 25. 19:15
 8/8 anonim válasza:
Én is Angliában élek. Magyarországon vettem még magyar helyesírási szótárat, ha gyakorikerdesek.hu-n vagyok, közbe-közbe előkerül, mert hiába születtem magyarnak, a beszédem is arról árulkodik, hogy nagyon angol az akcentusom, ha beszélek. De én csak ha anyukámékhoz viszem ki a családot Magyarországra, akkor beszélek magyarul, itthon sem, a gyerekek pedig magyarul jól beszélnek, de az írásuk magyarba nulla. Tehát Angliába nem szoktam magyarul beszélni.
2016. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!