Kezdőoldal » Utazás » Európa » Montpellier-ről vélemények,...

Montpellier-ről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem nyaralni mennék oda, tanulni, egyetemre.

#Franciaország #languedoc
2014. febr. 2. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű város, a tengertől alig 7 km-re. (Palavas)

Éghajlata mediterrán. Közel van Spanyol- és Olaszországhoz, és 80 km-re egy síállomás is található (Prat Peyrat).

Franciaország második legnagyobb egyetemi központja.

A lakosság több mint 20%-a egyetemista. Orvosi egyeteme a XIII. század óta híres.

Lakói jellegzetes déli tájszólással beszélnek, ezt meg lehet szokni, de nem kell átvenni.


Ha jól tudsz franciául:


[link]


Két barátnőm is él ott, egész nyáron Palavas-ban strandolnak!

Az emberek - déli szokás szerint - rendkívül kedvesek és nyitottak, és miután hozzá vannak szokva a mindenhonnan összesereglett diákokhoz, nincs bennük semmi idegenellenesség vagy sovinizmus.

2014. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nahát, ennek nagyon örülök, köszi a segítséget! Franciául tudok egy kicsit, de még tanulom. (9.es vagyok) A franciatanár azt mondta hogy a déli dialektus nekünk, magyaroknak könnyebb, mert az "r" hangot nem ejtik annyira raccsolóan. És ők hogy vannak ott? Albérletben vagy kollégiumban? Mert azt hallottam hogy az albérlet elég drága.
2014. febr. 2. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, kis félreértés történt...

A barátnőim francia asszonyok, mindketten pedagógusok. Egyetemen, ill. középiskolában tanítanak.

Az szállás (location) - ahogy a francia mondja - "n'est pas donnée" (nem olcsó), mindan attól függ, milyen formában, és milyen ösztöndíjjal sikerül kijutnod. És persze ingyenes - vagy majdnem ingyenes - bentlakás is létezik.

Most a lényeg az, hogy jól megtanuld a nyelvet. Nem lehet tudni, hogy milyenek lesznek a körülmények, mire odáig jutsz, hogy a kijövetelre gondolhass. Mindenesetre nagyon okosnak találom, hogy már most elkezdtél erre készülni. Minél előbb "feliratkozol", annál bővebbek a lehetőségek...

Megalapozott francia tudással biztosan könnyebb lesz minden.

Itt pedig a legkisebb gondod is nagyobb lesz annál, hogy az 'r' betűt raccsolva ejted-e vagy sem...


Sok sikert!

2014. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm,

Jaj, bocsánat nagyon félreértettem, azt hittem ők egyetemisták. :) És ez a bentlakás ez olyan mint itt a kollégium? Azt nem tudod véletlenül hogy hol lehet feliratkozni/ösztöndíjra jelentkezni? Mert jobb lenne ha már most tudám, hogy mit kell majd teljesítenem. Köszi minden segítséget előre is. :)

2014. febr. 3. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!