Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában (főleg Bécs...

Ausztriában (főleg Bécs érdekel), mennyire beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiköltözni Bécsbe... viszont a német tudásom nulla. Így van esélyem? Illetve mennyi pénzzel érdemes elindulni? 1,3m Ft elég lenne?

2014. febr. 23. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Munkavállaláshoz, hacsak nem valami informatikai, pénzügyi céghez mész, elengedhetetlen a jó német nyelvtudás. Csak angollal nem nagyon lehet boldogulni. Programozó vagyok, angolul természetesen kell tudni, de mivel Ausztriában németül beszélnek, így mindenhol elvárják a németet is. Nem mellesleg, ha nem tudsz németül, hogy akarsz beilleszkedni? Hogy várhatod el hogy elfogadjanak, ha a nyelvüket nem vagy hajlandó megtanulni?
2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagyok megtanulni. :) Csak minél előbb ki szeretnék költözni.
2014. febr. 23. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:

" a német tudásom nulla. Így van esélyem? "


Igen, az esélyed is nulla!


ELÖSZÖR tanulj meg németül és UTÁNA akarj kiköltözni.


Ausztriában/Bécsben rengetegen beszélnek angolul, de alkalmazni nem fognak olyan emberet, aki nem beszél németül.

2014. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
takaritáshoz, gyerekfelügyelethez nem kell nyelvtudás :P
2014. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"takaritáshoz, gyerekfelügyelethez nem kell nyelvtudás"


Már hogyne kellene? Ha nem érted, akkor honnan tudod, hogy MIT kell takarítani és HOGYAN. De föként gyerekhez: gondolod, hogy egy akkora gyereket, aki mellé felügyelet kell, meg lehet érteni nyelvtudás NÉLKÜL?

2014. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Becsben sokan (föleg az osztrakok) nagyon jol beszelnek angolul.

Kerdes, hogy te mennyire jol beszelsz angolul illetve, mit tudsz?


Egy programozo leelheti Becsben az egesz eletet, hogy ne kelljen megszolalnia nemetül, ha nem szeretne. Az egeszen alacsony rendü munkaknak ellenben, mint a fenntebb emlitett takaritas vagy gyerekfelügyeles mar olyan telitett a piaca, hogy az allast kinalok böven valogathatnak nagyon jo nemet nyelvtudassal rendelkezö jelentkezök közül.


A kb. 4000 Eurod eleg indulashoz, de keszülj fel, hogy ennek a fele kapasbol kauciora mehet el, ha lakast szeretnel berelni.

2014. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Már hogyne kellene? Ha nem érted, akkor honnan tudod, hogy MIT kell takarítani és HOGYAN. De föként gyerekhez: gondolod, hogy egy akkora gyereket, aki mellé felügyelet kell, meg lehet érteni nyelvtudás NÉLKÜL?"


én 4 évet vigyáztam gyerekre Ausztriában, mellette grafikai munkákat is végeztem, pluszban besegitettem egy kávézoban.

köszönésen kivül nem beszélek németül! rengeteg vegyes család van, akik az angolt használjak és pl. németül nem is beszélnek. a kávézoban is elég volt az angol, magyar nyelvtudás (pláne, hogy Bécsröl beszélünk..ahol nyüzsögnek a magyarok -vállalkozok, tulajdonosok és munkások is).

2014. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

"én 4 évet vigyáztam gyerekre Ausztriában, mellette grafikai munkákat is végeztem, pluszban besegitettem egy kávézoban.

köszönésen kivül nem beszélek németül! rengeteg vegyes család van, akik az angolt használjak és pl. németül nem is beszélnek. a kávézoban is elég volt az angol, magyar nyelvtudás (pláne, hogy Bécsröl beszélünk..ahol nyüzsögnek a magyarok -vállalkozok, tulajdonosok és munkások is)."


Büszke lehetsz magadra, mondhatom. 4 év alatt nem voltál képes arra, hogy annak az országnak a nyelvét megtanuld, amelyik biztosította számodra a megélhetést! Hányok az ilyen emberektől, akik annyira nem hajlandóak, hogy legalább egy jó erős alapszinten megtanulják a nyelvet.

2014. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

"Büszke lehetsz magadra, mondhatom. 4 év alatt nem voltál képes arra, hogy annak az országnak a nyelvét megtanuld, amelyik biztosította számodra a megélhetést! Hányok az ilyen emberektől, akik annyira nem hajlandóak, hogy legalább egy jó erős alapszinten megtanulják a nyelvet."


figyelj, beszélek angolul, mert elötte 3 évet éltem Angliában, és beszélek franciául,- francia müvészeti diplomám van és Franciaországban élek. A német nyelvet tiszta szivemböl utálom, nem volt rá szükségem és nem is állt szándékomban egy szot se megtanulni. Amit a családtol tanultam az a japán nyelv volt, mert a szülök japánok voltak. És köszönöm nagyon jol boldogulok a 3 nyelvtudással. :D

2014. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, beszélsz 3 nyelven, ez szép dolog, de akkor miért nem olyan országban dolgozol, amelyiknek a nyelvét beszéled? Ha Ausztriában akarsz dolgozni, igenis alap dolog, hogy megtanulod a nyelvet. Én sem megyek mondjuk Franciaországba, hisz nem tudom a nyelvet. Mindenki olyanban menjen, amelyik nyelvet beszéli.
2014. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!