Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben és a környező országut...

Bécsben és a környező országutakon telente mennyire gyakran várható tükörjég az utakon? Mert ott elég jól takarítják, de érvényes ez a jégmentességre is?

Figyelt kérdés

Amiatt érdekel "csupán", hogy pl. utazom autóval hajnali öt-hat körül a fővárosban, vagy Kismarton, esetleg Kelénpatak környékén, és egy esetleges tükörsima jeges szakaszon a megszokott sebességem miatt megcsúszom (roszabb esetleg a szembejövőnek, megállíthatatlanul).


Ezt szeretném minden egyes téli napon elkerülni.


Nyilván ilyen napokon lassabbam mentem mindig is, mint a megengedett, de félek, nem fogom látni a csúszós útszakaszt, és meg fogok előbb-utúbb csúzni.


Ha meg utasokat viszek, még nagyobb a felelősség.



2014. febr. 12. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Altalaban idöben sozzak meg a mellekutakat is. Termeszetesen elöfordulhat a tükörjeg, de iden annyira enyhe a tel, hogy meg nem is lattam.


VISZONT!!! Teli gumi minden esetben kötelezö telen! Jogosan es szigoruan büntetik, ha nincs. Teljesen minegy, hogy szarazak az utak, egy bizonyos hömerseklet alatt a nyari gumi mar nem tapad megfelelöen es ez eletveszelyes!


Tipp: Nem kell araszolni, mert az a mögötted halado szamara veszelyes, ha nem tud lefekezni. Jegen eszedbe ne jusson fekezni, mert elveszited az iranyitast! Also fokozatban haladj es inkabb a motorfeket hasznald lassitashoz, de azt is finoman!

2014. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Azonban ha (csak tegyük fel) mégis ráfutnék valahol tükörjégre (és mindenki azt tanácsolja jogosan, hogy felejtsük el a féket, tényleg semmi értelme, magam is tapasztaltam), és mivel nincs értelme féket használni, a lassulás meg x helyzetben motorfékkel sem elég, akkor hogyan tudnék megállni, ha mégis leállna/lelassítana előttem egy autó/busz/tengeralattjáró?


Ez az az egy dolog amitől félek, hogy hirtelen leáll, vagy későn veszem észre, és ugye nuku fékpedál.

2014. febr. 24. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!