Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott már valaki Rómába...

Utazott már valaki Rómába vonattal? Van közvetlen járat, vagy át kell szállni Bécsben? Meddig tart az út, mennyibe kerül a jegy?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Utaztam, de az már sok éve volt!


De nem Bécs fele mentünk, hanem valahol a déli országrészben léptük át a határt, talán Lentinél? Fogalmam sincs, nem emlékszem, de kizárt hogy ma Bécs felé menne a legtöbb vonat.

Utaztunk Szlovénián át, Trieszten is átmentünk és Velence külvárosába érkeztünk. Na OTT KELLETT átszállnunk.

Velence Mestre állomás volt. Leszálltunk, de a vonat bement Velencébe, a Santa Lucia pályaudvarra. Addig is lehet menni persze ha velence is érdekel, és onnan lehet vissza Mestrén át Rómába. Rómába valami szuper gyorsvonattal mentünk! :)


A MÁV honlapján nézd meg a külföldi utazás menüpontot, biztos van infó! Szoktak lenni kedvező árú kirándulójegyek is, nem tudom éppen Rómába van-e!!! Nézd meg!

2014. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na épp volt nekem is dolgom az elvirán, így megnéztem! Úgy tűnik tényleg Bécsen át mennek már manapság.

Már a menetrend sem jelzi azt a rövidebb útvonalon közlekedőt, amiről én beszéltem. Csak a bécsit.

[link]


És valóban van kirándulójegy, 98euro: [link]

2014. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Én is Velencében szálltam át évekkel ezelőtt.

Brutál hosszú út volt (kb. 24 óra), soha többet nem mennék még ha fizetnének érte sem. Ennyiért simán ki lehet menni repülővel is, még talán olcsóbban is.

2014. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Én tavaly nyáron 13-4 ezer forintból mentem oda-vissza Rómába. Jár a Wizzair és a Ryanair is, olcsóbb, mint a vonat, nem beszélve a huszonpár órás vonatozásról, úgyhogy én inkább megfontolnám a repülőt.
2014. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Néha vannak olcsó repjegyek, az valóban ideális.

De azért a vonattal sem kell hozzá 20-24 óra!

2014. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, nézd meg a menetrendet! A 2 átszállásos, rövidebb út 20 óra 12 perc.
2014. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tegnap erkeztunk haza Romabol, s vonattal utaztunk az elso railjet vonat Budapestrol erkezett es Becsig kozlekedett, Gyor Becs tavolsag mindosszesen 1 oraig tartott.

Ott kellett atszallnunk a Becs Roma kozott kozlekedo vonatra,ami 19.17kor indult es kovetkezo nap reggel 09.22re ertunk oda.Igy 14 ora vonatozas utan megerkeztunk Romaba, a szerencsenk az volt, hogy el es vissza iranyba is egy egesz fulkenk volt, igy aggya alakitva kenyelmesebb volt, mint azoknak akiknek vegig ulve kellett utazniuk.:)a jegyarak attol fuggnek,hogy mikor veszitek meg azokat, minel elobb annal olcsobb!Mi elfele szemelyenkent 39 eurot fizettunk (az a legolcsobb), visszafele 49 eurot.De van ulojegy is 79,99 euroert,ha az olcsobbak elfogynak. A halokocsis jegyek 79,89,109,149...de az attol fugg hany szemelyes fulkeben szeretnetek aludni.a ketszemelyes volt a legdragabb, igy mi inkabb az ulo helyet valasztottuk.Az addigi leghosszabb utazasom vonattal Munchenbe volt, az 6 ora, semmi volt ehhez kepest. Ez egyszer kibirhato, de azert faraszto volt.;) (De csak azert valasztottuk a vonatozast, mert a baratom fel a repulon,igy gondoltam,maskepp nem tudom ravenni,hogy utazzon el velem Romaba.:))S plane a visszafele vezeto utunk, a vonat 3 ora kesessel erkezett meg Becsbe, igy mire hazaertunk atszallasokkal egyutt 20 ora vonatozas;)Az biztos, hogy egy hosszu,de felejthetetlen utazasban volt reszunk.;)

2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!