Kezdőoldal » Utazás » Európa » Személyi igazolványt lehet-e...

Személyi igazolványt lehet-e külföldön megújítani, vagy esetleg Magyaroszágon nagyon gyorsan?

Figyelt kérdés
Júliusban lejár a személyim, jelenleg Írországban èlek ès nem tudok majd "otthon" tartózkodni 1 hètnél tovább. Hiába olvasok utána mindenhol azt látom hogy 30 nap az ügyintèzés ráadásul személyesen kell átvenni. Van valami módja hogy 1 hèt alatt átvehessem vagy esetleg meghatalmazott átvennè helyettem és utánam küldené?
2014. febr. 24. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

útlevelet tudsz így igényelni, akár 24 órán belül elkészül, de ha jól emlékszem 72e Ft a sürgősség miatt

a SZIG nem lesz meg hamarabb és nem veheti át más

2014. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Külföldön nem lehet sajnos.

Nekem az ismerősöm családhoz kérte aztán meg onnan elküldték neki postán.

Ajánlom, hogy ha hosszabb ideje élsz kint, akkor csinálj útlevelet (az lehet követségen is), plusz ha szeretnél személyit igényelhetsz az adott országban. Igaz azzal utazni nem tudsz de országon belül érvényes.

2014. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is az útlevelet ajánlom, van 24 órás, 3 napos, 7 napos sürgősségi.


Bizonyos konzulátusokra lehet kérni az okmányok kézbesítését, így ha otthon megigényled a személyit, lehet, hogy Írországban is át tudod venni. Hívd fel őket, hogy van e ott ilyenre lehetőség.

2014. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekünk pont ezért van útlevél és személyi is. Biztonsági okból még külön is tartom, hogy ha valamelyiket ellopják akkor tudjunk utazni. Ha hazamész az útlevelet kérheted azonnali ügyintézéssel drága pénzért és akkor 1 vagy 3 napon belül megkapod (ahogy kéred) azzal pedig tudsz utazni, mellette elintézed a személyit.
2014. febr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem meghatalmazott átveheti, külföldre nem küldik ki. Ha otthon csináltatod az útlevelet, bármelyik magyar konzulátusra kérheted a kiküldését, de a postázásért a konzulátuson fizetned kell. Ha konzulátuson csináltatsz útlevelet, az gyorsabb, mint otthon még kiküldéssel együtt is, mert otthon a sürgősségi díjak miatt a normál eljárás kb. Húsz nap, külföldön nincs sürgősségi, megis hamarabb elkészül, tapasztalat.
2014. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: "Ha konzulátuson csináltatsz útlevelet, az gyorsabb, mint otthon még kiküldéssel együtt is"


Ez már nem így van, már lehet kérni 1 napos, 3 napos és egy hetes ügyintézést is, persze jó borsos áron.

2014. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Largo Junior válasza:

Egyikotoknek sincs igaza....

Eleg regota lehet mar kulfoldon,magyar nagykovetsegeken szemelyi igazolvanyt csinaltatni, legalabbis az uj tipusu szemelyit igen itt hagaban lehet.

2017. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég rég .. ez biztos nem igaz. Valami link erről?
2017. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!