Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha volt tapasztalatok Balkan...

Ha volt tapasztalatok Balkan FlexiPass vasúti bérlettel, megosztanátok?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is.

2014. márc. 3. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt, 3-szor utaztam vele. Először egy kéthetes balkáni körutat csináltam vele, 2007-ben. Sajnos megvettem a kétheteset, pedig elég lazán vették, jó pár alkalommal nem írtam be semmit, a kalauz meg csak ránézett, és kész, simán elég lett volna a 10 napos. Utána 2011-ben Grúziába utazáshoz használtam, 2012-ben pedig Iránba utaztam vele. Nekem összességében jó tapasztalataim vannak vele, de fontos, hogy a helyjegyes vonatokra vegyél helyjegyet, mert ha nem veszel, akkor könnyen úgy járhatsz, hogy állnod kell. Én csak addig használtam, amíg 26 éven aluli voltam, vagyis az ifjúsági árkategóriába estem, így még megéri, de őszintén, a felnőtt jegy mellett már nem biztos, hogy megéri, jól utána kell számolni, mert a balkáni vasutak amúgy nem drágák. Ha sok nemzetközi utazást csinálsz, akkor megérheti, ha inkább egy országon belül mozogsz, akkor már nem biztos. Én mindig Szabadkán vettem a nemzetközi pénztárban ezt a jegyet, egyszer még a belgrádi vonatot is megváratták nekünk:). Ha további kérdésed van, írj nyugodtan, mert nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi.
2014. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is utaztam vele 2009-ben.


Én Athénban vettem, mert ott voltam erasmusos. Nekem 30 napos bérletem volt, amiből 5 napot lehetett utazni. Utaztam országon belül, majd hazajöttem Magyarországra, pár nap múlva elmentem Isztambulba és vissza. Nekem így anyagilag nagyon megérte, szintén az ifjúsági kategóriás jegyem volt. Ami a jegy árán kívül plusz költségem volt, Sofia és Isztambul között csak hálókocsival lehet közlekedni. Illetve ami még fontos Görögországban az Intercityre nem kell pótjegy vagy helyjegy, de regisztrálni kell.


A legtöbb ellenőr nagyon lazán kezeli a jegyet, nem is igazán nézik meg.


Ha délután 4 után kezded az utazást és tart még a következő nap is, akkor elég a következő napot beírnod.


Ha egy út van például nekem ilyen volt az Isztambul-Szabadka út, ami három naptári napot is érintett, elég az első napot beírnod nem számít, hogy amúgy hány napos az utazás.


26 év felett viszont már szerintem nem éri meg.

2014. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. márc. 4. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!