Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben felvesznek szakmai...

Bécsben felvesznek szakmai papír nélkül is felszolgálónak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most csinálom a pincér sulit (tanfolyamot) de szerintem 99%, hogy megfogok bukni a gazdasági matek miatt.

Gyakorlatozni tanulóként már szeptember óta járok, 2 étteremben voltam eddig, a város legjobbjai, így hát van némi szakmai gyakorlatom. A német nyelvtudásom viszont elég jó.


2014. márc. 31. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felvesznek. Ha valóban értesz hozzá, akkor megtartanak, ha nem, akkor kb. 2 hét után elküldenek. Nálunk így működik a dolog. Jön valaki, tök mindegy a papírja, ha tudja maradhat, nem, akkor nem!
2014. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a legtöbb helyen (pl nálatok) nem helyezik azokat előtérbe, akiknek papírja van?
2014. márc. 31. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
elég régóta nyomom a vendéglátásban már, a pincéreknek soha sehol nem volt papírja, ahol eddig dolgoztam. Ez nem Magyarország, hogy annyira rá vannak izgulva a papírra. Több nyugati országban dolgoztam már, soha senki nem kért tőlem papírt. Az első munkát nehéz megszerezni, utána, ha jó vagy, akkor gyakorlatilag akkor helyezkedsz el amikor akarsz. Én már a referenciáimból kaptam a munkáim. Most is beszéltem a volt főnökömmel, ő tudott egy helyet hogy hol keresnek embert, elmentem, tetszettem nekik, felvettek.
2014. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem kint nincsenek kapcsolataim, gondoltam, hogy először nehéz lesz, szerencsésebb ha van protekciód :s

amúgy azt én is észrevettem, hogy a magyar álláshirdetésekben mindig nyomják a "szakképzett" jelzőt, tehát fontos a papír, ausztriai hirdetéseknél meg 90%-ban csak jó, vagy nagyon jó német nyelvtudást kérnek, 10%-ban mellé gyakorlatot/tapasztalatot

2014. márc. 31. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahova felvesznek papir nelkul ott nem is annyit keresel mint ahova papirral keresnek embert
2014. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok én elit szállodákba menni, meg luxuséttermekbe, nekem elég egy belvárosi, forgalmas, egyszerű hely is.
2014. márc. 31. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Evek ota dolgozom en is vendeglatasban, most Londonban, korabban Ausztriaban. Szinte mindenhol en voltam az egyetlen akinek volt papirja, de pl otthon rengetegen vettek a papirjukat, a kutya nem nez utana hogy valodi-e.

Kulfoldon a vendeglatasban az egyetemistatol a zongoristan at a konyveloig minden megtalalhato.

2014. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És tudtok esetleg valami tippet adni, hogy hogy kezdjek felszolgálói munka után keresgélni? Nézzek ki egy éttermet, helyet, és menjek be személyesen érdeklődni?
2014. ápr. 1. 18:27
 9/11 anonim ***** válasza:
bécs nagyon telített, menj egy kicsit tovább, st.pölten, linz fele, ott már jobban bírják a magyarokat mint a határ közelében, egy kisebb városban kezdj, annyi a gasthaus meg a bierstube mint a rohadás, hip hop találsz melót
2014. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bécsben szeretnék továbbtanulni egyetemen, mindenféleképp ott szeretnék elhelyezkedni. De mégis hogy kezdjek neki? Telefonon, személyesen?
2014. ápr. 1. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!