Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velencében (olasz) mediterrán...

Velencében (olasz) mediterrán éghajlat van?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
igen
2014. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Gondolkodjunk csak! Földközi-tenger. Földközi, latinul mediterranean. Hol van ez a város? A Földközi-tenger partján.
2014. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Igen és meg kell jegyeznem, hogy gyönyörű város, érdemes elmenni.
2014. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért van itt minden válasz lepontozva? Velence a Földközi-tenger partján fekszik, vagy inkább benne. Mi más éghajlata lenne?
2014. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Na, felpontozó sem kerülte el a sorsát. Valaki szórakozik a piros kézzel? Velence mediterrán, lévén a mediterrán égövben van, amely a földközi tengertől (sic!) kapta a nevét.
2014. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Valóban a Földközi tenger partján fekszik Velence (az Adria a Földközi-tenger része), ám mégis az északi része nem igazán a mediterrán éghajlathoz köthető. Érdekességképpen a mediterrán öv az Appennini-félsziget keleti partján jóval délebbre kezdődik, mint a vele szomszédos horvát parton. Sőt ugyanez igaz a félsziget keleti és nyugati oldalával is.
2014. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt a térkép amiről beszéltem:

[link]

Tehát Velence még a kontinentális éghajlati övben található.

2014. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-osnak igaza van.

Mediterrán, de nem szicíliai azért az éghajlat.

2014. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy jártam már Velencében, és tudom h nyáron dögmeleg van és a növényzet is mediterrán jellegű, de a tél nem olyan enyhe mint pl.Szicíliában vagy Dél-Spanyolo.-ban(bár a mienknél talán még így is jóval enyhébb). Ezért bizonytalanodtam el, hogy nem-e a kontinentális övbe tartozik.
2014. ápr. 15. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Jogos az elbizonytalanodásod. Nedves kontinentális és nem mediterrán. Nézd csak meg a térképen amit belinkeltem pár válasszal ezelőtt... az olaszok már csak tudják...
2014. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!