Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba melyik tengerpar...

Németországba melyik tengerparti városba érdemes kiköltözni? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Németországba szeretnék költözni, de inkább egy tengerparti városba költöznék, mint egy rendes városba. Melyik szép tengerparti várost ajánljátok??

2014. máj. 7. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én mégcsak egy német tengerparti városban jártam, Rostockban, de nagyon megtetszett, tele van a város tízemeletes lakótelepekkel ahol 200-300 euróból megvan a lakhatás, a LIDL-ben, ALDI-ban nagyon olcsó a kaja, még Magyarországnál is olcsóbb, a helyiek nagyon nyugodt és kedves emberek, bemehetsz villamossal a belvárosba, ahol sok régi épület van, vagy az S-bahnnal Warnemündébe, a partra, ahol nyáron fürödni is lehet, mert a Balti-tenger, zártabb, mérsékeltebb éghajlatú, mint az Északi, nagyon szépek a parti homokdűnék és Warnemünde hagyományos, németalföldi stílusú házai. Rostock tele van magyarral ráadásul, még a warmemündei óvárosban is találtam lángost áruló lakókocsikat, amikben magyar volt az eladó.
2014. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja és sokan mondják, hogy a volt NDK-ban nehezebb munkát találni, de mára ez ahogy olvasom a német lapokban már csökken, inkább a 2000-es évek második felére volt jellemző, Rostock meg relatíve nagyváros, biztos van munka, ha érdekel a hajózás, kikötő munka ilyesmi, akkor fix, hogy napokon belül beállhatsz valahova, a németek ha tehetik, inkább szellemi munkát végeznek, ha az nincs, inkább otthon ülnek segélyen, minthogy valahol robotoljanak, ez is felinflálja a "munkanélküliségi" statisztikákat.
2014. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!