Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kell öltözni Finnország...

Levka Reina kérdése:

Hogyan kell öltözni Finnországban télen?

Figyelt kérdés
Decemberben szeretnénk a Mikuláshoz utazni, de sokat lennénk kint, a sarki fény és a táj miatt is. Egy 6 éves gyerek is utazna velünk. Mit adjak rá, hogy a keze, lába ne fagyjon meg? (Gondolom, az itthoni kesztyüje édes kevés, de lehet valahol kifejezetten az ilyen urakra való holmikat kapni?)

2014. máj. 28. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Decemberben mindig ideutazik a mikulás Bp.-re.

Nehogy pont elkerüljétek egymást.

:)

2014. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell annyira megijedni a skandináv téltől. Persze hideg van, de más a páratartalom és ha nem fúj a szél, akkor nem olyan vészes. Az otthoni kesztyűje jó lesz :)
2014. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem finnek mondták h néha náluk télen akár -30 fok is szokott lenni. Akkor ők is csak annyit vannak kint a szabadban, h szinte csak pár percre amíg elmennek a boltba, beszállnak a kocsiba... Szerintem ezt úgy is majd csak utazás előtt tudod megítélni pár nappal, hogy milyen hőmérséklet várható.
2014. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mi, ha megyünk, szeretnénk látni a sarki fényt és egyéb szépségeket is - nem két fillér egy ilyen út, hogy a szobában töltsük, kivéve, ha tényleg vis major van - és abban kérnék tanácsot, hogy honnan, és milyen ruhákat szerezzek be. Pl. nemrég valami termo ruhákról hallottam - mileyn az, és hol kapható?
2014. jún. 7. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Svédországban élek, igaz nem annyira északon, de itt is volt már -20 C. Szerintem nem annyira vészes. Egy otthoni szelesebb -7 durvább, mint itt a széélmentes -20. Persze hideg, de itt olyan érdekes, mert mintha a ruhánál megállna a hideg és nem hatol úgy csontig mint az otthoni. Normál téli ruha, sapka, sál, pamut harisnya, hótaposó elég szerintem. Meg ugye a réteges öltözködés. Persze azért kint ácsorogni a szabadban nem túl kellemes, de menet közben azért nem fagynak meg az emberek :)
2014. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%
Finnországban júniustól-augusztusig tart a tél , nem pedig decembertől februárig. Június hónapban utazhatsz a mikuláshoz akkor szokott lenni , decemberben strandol :)
2014. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gabimaci válasza:

Szia!


Fent északon nagyon hideg tud lenni, -20 vagy akár -30 sem ritka, nem árt felkészülni.

A legjobb a réteges öltözködés. Itthon is lehet kapni erre alkalmas aláöltözetet, pl. decathlonban egészen jó áron lehet hozzájutni egy-egy ilyen darabhoz (van ilyen kesztyűjük is). Vízhatlan, meleg bélelt bakancsot mindenképpen javasolnék.

A télapó pedig biztosan ott lesz, mivel érthető módon többen is vannak.

Jó utat :)

2014. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: Szerintem te Ausztráliával és Új-Zélanddal kevered Finnroszágot.
2014. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!