Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a tapasztalatai azoknak...

Mik a tapasztalatai azoknak akik kerékpárral túráztak Horvátországban? Vannak akik vadkempingeztek a tiltás ellenére?

Figyelt kérdés

Szegedről tervezzük hogy megyünk, a dunántúlon kelnénk át a határon, és mennénk egészen Senj-ig a tengerpartig, ezt 550km-nek mutatja az útvonaltervező, ami nekem és a barátomnak nem sok, 4 nap alatt megtennénk(edzett bringások vagyunk). Viszont a szállással bajban vagyunk, vadkempingezőket mennyire ellenőrzik(úgy olvastam kemény büntetést lehet kapni)? vagy van olcsó sátorhely? akár 1000-2000ft/fő/nap körüli áron? Viszont 1 ismerős 4 fős társasággal könnyedén végigvadkempingezte.. szóval az ő példájuk és a pénz miatt én is így tennék.


Visszafelé Gospicba tekernénk, vonatra szállnánk a bringákkal és Zágrábba mennénk ahol a Budapesti vonatra szálnánk fel és onnan pedig Szegedre jönnénk vissza Bringával. Maga a vadkempingezés nem új, hiszen hazánkban szabad, se a bringa túrázás, de Horvátországban még nem voltam, szóval mire érdemes ott bringásként figyelnem?



2014. máj. 28. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem zavarnak az őshonos vadállatok (medve, farkas, vaddisznó stb...), akkor nem nagyon fognak elzavarni a hegyekben.

Viszont ha leértek a tengerpartra, akkor már más lesz a helyzet, mert kimondottan vadásszák a vadkempingezőket.

Természetesen nem mindenkit kapnak el, de ha igen, akkor egy elsőosztályú szállodában is lakhattatok volna a bünti árából.

2014. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az őshonos állatok kapcsán én skorpióról és kígyóról is hallottam, ezért sem ajánlanám. Kis falukban kérdezzetek meg embereket, akiknek nagy udvaruk van. Szerintem pár kunáért megengednék, hogy ott szálljatok meg sátorban.
2014. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!