Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a legfontosabb dolgok...

Mik a legfontosabb dolgok amiket olaszul kellene tudnom? A legalapabbak amikre szükségem lehet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a szüleimmel Olaszországba megyünk nyaralni augusztusban (elején). És én egyáltalán nem tudok olaszul. De szeretnék tudni enni/inni kérni meg hát az ilyen alap dolgokat. Azt szeretném ha írnátok párat úgy hogy leírjátok magyarul=olaszul és zárójelben a kiejtést :) meg oldalakat is linkelhettek ahol van pár étel vagy pá szó.

2014. jún. 3. 16:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy gyorsan tanulok és szállodába megyünk szóval azért nem kell folyékonyan beszélni tudnom de hát kéne valamit.
2014. jún. 3. 16:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kifejezetten turistáknak való "szótárak" ilyen kifejezésekkel. Szerintem pont az, amit keresel.
2014. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, ha bármely nagyobb könyvesboltba bemégy, és kérdezed, mit adnának olasz nyelvű segítséget egy turistának,sok lehetőség közül választhatsz.


Ide leírni nagyon hosszú lenne.

2014. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) ^-^ Ez télleg jó ötlet! Alexandra? Libri? Ti melyiket javasolnátok? :)
2014. jún. 5. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha spórolósan akarod megoldani szerintem neten is tudsz találni, beírod hogy magyar-olasz úti szótár vagy ilyesmit.

ez csak egy példa [link]


Okostelefonra is lehet letölteni mindenféle alkalmazást, én a google playen találtam hasznosakat, de nekem nem olasz nyelvűek vannak.

A legfontosabb kifejezésketes simán össze lehet gyűjteni a netről, aztán kinyomtatni.

Egyébként turistaközpontokban tudnak angolul, németül is sokszor.

Én tanultam olaszt anno, párszor be is próbálkoztam, hogy na olaszul kérdezősködök, de amikor már válaszoltak eléggé zavarba jöttem és inkább kértem, hogy váltsunk át angolra. :D

2014. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!