Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi körút saját...

Olaszországi körút saját szervezésben mennyiből? Kell előre foglalni szállást? Meg fogjuk értetni magunkat ha csak angolul, meg németül beszélünk olaszul nem?

Figyelt kérdés
Olaszországba szeretnénk menni két hétre autóval, Trieszt Velence, tengerparton le egy darabig , Róma. A nagyobb városokban és tengerparton is néhány napot eltölteni összesen két hét lenne. Aki már csinált ilyet mennyi pénzből jön ki? Milyenek az árak? Kb. 500.000 lenne rá kettőnknek.
2010. jún. 3. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az 500.000 ft nagyjából elég lesz két hétre, én 2007ben voltam, és egy hétre pont fele ktsgre jött ki, 250.000re. árakra már nem nagyon emlékszem, szállás kicsit drága volt, pedig októberben voltunk, minden nap máshol aludtunk, kb. pisa-róma-san marino-firenze-pisa útvonal volt. a nyelvvel voltak bajaink, angollal és spanyollal próbálkoztunk, de a legtöbben csak az olaszt beszélik....
2010. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy mi csak egy hétre megyünk és nem megyünk el Rómáig, de 500.000ből bőven kijön.

Jó kis szállásokat lehet találni:

hostels.com

holiday-home.org

hostelscentrals.com

hotels.com

hostelsbookers.com

hostelsclub.com


Mi is itt nézelődünk!

Szerintem a nyelvvel nem lesz gond.Érezzétek jól magatokat!jah és a viamichelin.com-on az egész utazást meg lehet tervezni árral együtt!

2010. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hali

mi is hasonló útra megyünk, csináltam mrá sok ilyesmi utazást

az 500e ft kicsit soknak találom

érdemes előre foglalni mert előre sok helyen olcsóbb.. mint akkor ott azonnal találni szabad és jó szállást

Rómába épp a neckermann ajánlatában szerepel egy elég olcsó szálloda is,pedig 4*-os és csak 11e ft 1 főre/éj és eléggé a központban van..de sok cég kinál hasonlót, csak náluk ez a központi elhelyezkedés miatt olcsónak számít

de találsz a neten rengeeg ajánlatot...

vagy ha olcsóbb útra mennétek kereseetek etap hotelt, amik sztráda mellette szállodát jelentenek, spórolásból, vagy utazás közben 1-1 éjszakára nagyszerű.. de létezik formula 1 hotel is az se számít drágaságnak

2010. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha valóban vársonézésre, tengerpartnézésre mentek, akko rérdemesebb velence és rimini között is a parti úton menni a sztráda helyett!

így néhány eurót (nem is keveset) megspóroltok, és nem csak sztrádát fogtok látni, hanem csoád tengerpartokat, kikötőket.... ahol érdemes útközben megállni,nézelődni, sétálni stb

2010. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
booking.com-on lehet jó szállásokat találni, jó áron, és olvashatod mások véleményét is a szállásról. az hasznos tud lenni.
2010. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást.

Még gondolkozunk rajta, a 500e két főre lenne és ahogy elnéztem a neten 80 Eur per szoba alatt nem nagyon vannak, vagy ha igen azt nem adják ki egy-két napra. Nem kell hogy szuper legyen a szoba, de mindenképpen két személyes. Ez még persze nem tünik soknak, de akkor kb 300.000 csak a szállás + út + költöpénz, nem tudom nekem kevésnek tűnik, de még nézelődöm és további válaszokat is szívesen várok.

2010. jún. 4. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
ha kocsival mentek, tudtok vinni sátrat is, és egy-két este vadkempingezhettek. ez nem csak a spórolás miatt jó, de nagyon romantikus, főleg ha tengerparton éjszakáztok. nekem legjobb, legmaradandóbb élményeim ilyen tengerparti sátorozásokról maradtak meg. pedig ugyanazok az utak alatt megszálltunk 3-4csillagos szállodákban is, de az nem volt olyan érdekes...
2010. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

na igen

érdemes körülnézni a camping-ek terén is

ott vannak akár mobil home-ok is azaz bérelhető kisházikók is, vag yakár sátrazni, bungalow-ba is el lehet lenni.. lévén nyár lesz jó idő...


de róma esetében nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy ott van egy apáca zárda féle is ahol ők anyagiakért cserében elszállásolnak.. ami úgy tudom messze sokkal olcsóbb mint a szálloda.. kapsz ágyat/szobát/fürdőt.. meg talán reggelit is

ezt anno az index.hu Róma örök város topicjába olvastam...

2010. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!