Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátba szeretnénk menni...

Horvátba szeretnénk menni nyaralni idén Júliusban. Hova menjünk, mit ajánlotok ahol szép a táj, és megtalálható mind a kétféle strand. Értem ez alatt kavicsos, homokos, sziklás?

Figyelt kérdés
Tavaj Omisban voltunk, előtte Baskán a Krk szigeten.Majd Trogirban is jártunk,és a Mijet szigeten. Szépségre nekem Baska tetszett a legjobban. Nyugis,szép strandjával.Ja és persze valami nyugis strand,nem túl zsúfolt legyen. Inkább az aprókavicsos,gyönyörű tiszta víz vonzana,és a gyönyörű sziklás partszakasz,nem annyira zsúfolt.Inkább eldugottabb mint Baska.Nem a buli a lényeg.Valaki tud hasonlót mint Baska?Látnivalókkal esetleg kirándulás is érdekel.Sziklás,esetleg öblös gyönyörű vízzel :D Köszi előre is!
2014. jún. 6. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Split és környéke. Mindenhez közel van, nem messze van tőle kavicsos part ( 10-20 percnyi autózás, durván 20-30 km ), közvetlen mellette sziklás, és Split is nagyon szép ( továbbá nem messze, ott ahol a kavicsos part, van egy elég híres kikötő ).
2014. jún. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Pont a kikötők nem érdekelnének a sok hajóval,és kikövezett betontömbökkel.Inkább az érintetlenség hatása ami vonz. Tehát a természetesség. Gyönyörű sziklás látkép,hegyek,kevésbé zsúfoltság,és nyugis környezet.Búvárkodásra alkalmas hely,ilyesmi.Split ha jól tudom egy kikötőváros,ami nem épp egy nyugis hely,és nem a természetességéről híres :( Vagy nem jól tudom?
2014. jún. 7. 00:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező jól tudod, Split egy 200.000 fős nagyváros kikötővel és nagyrészt lakóteleppel amerre ellát a szem. Nem üdülőváros.

Ahogy leírtad, szerintem Brac vagy Hvar sziget tetszene, vagy Makaskától délre a kisebb üdülőfaluk.

2014. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Splitnél rondább város nem sok van az Adria partján!!

Ameddig a szem ellát, rusnya, túlzsúfolt lakótelepekből áll.

Egyedül a parti sétánya kulturált, de hasonló sétánya szinte minden vízparti településnek van...


Persze vannak akiknek az is nyaralás, ha az "apartmanjuk" a 8. emeleten van egy nagyváros közepén...

2014. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Splitet nem tartom ronda városnak, továbbá az sem igaz, amerre a szem ellát magas toronyházak vannak. Az igaz, hogy van paneltömb, de nem mindenütt. Az Óváros csodaszép, a kikötő és a tengerparti sétány hangulata is említést érdemel, nem beszélve a Marjan dombról, továbbá a Marjan domb körül lévő sziklás és homokos partoktól.

Kedves előttem hozzászóló, szívesen végigvezetlek Spliten és megmutatom azokat a részeket, amiket nem láttál!


A kérdésre közvelnül válaszolva Dalmáciában több helyen vannak az igényeidnek megfelelő strandok. Továbbá Hvar és Vis szigetek is említésre méltóak!

2014. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Mi Split mellett voltunk, 1 kis faluban, egy külön házban és nem 8. emeleti apartmanban 4-es....

2014. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Zadar?
2014. jún. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit nézelődtem, és köszi a válaszokat.Hát igen Dalmácia a cél,inkább lentebb, mert ott szebb.Most Brac szigeten néztem ki Brela, és Bol falucskát,de igazából nem tudom.Nem szeretnénk kilométereket sem autózni,hogy ott legyünk a szebb strandon. Ráadásul kempingeznénk, és sok helyen nincs is kemping.valaki esetleg kempinget ilyesmit tud?Ki szokott kempingezni?hol volt szép helyen?
2014. jún. 11. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves spliti idegenvezető, én is szívesen végigvezetlek Spliten, a rengeteg igénytelen emeletesház között (mert még lakótelepnek sem mondhatóak, semmi nincs sok helyen, se óvoda, se iskola, se kisbolt, de még járda se. A többi része sem jobb, 50-60-as évek lerohadt társasházai. Szerencséjük van a Dioklecianusz palotával, mert anélkül nem nagyon lenne mit írni a városról egy utazási könyvben.
2014. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!