Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan működik az érettségi...

Hogyan működik az érettségi utáni egy éves európai önkéntességi program?

Figyelt kérdés
Mire van szükség hozzá, melyik országokban lehet, kerül-e valamibe? Én ugy hallottam ( hivatalos tájékoztatón ) hogy ingyenes egy oda és vissza út, és adnak költőpénzt. De hogy is van ez? Hogyan is műkődik ez az egész? Minden segítséget elfogadok.
2010. jan. 2. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

EVS-re gondolsz azt hiszem..


pályázol rá,elbírálják.előtte járatnak egy intenzív nyelvtanfolyamra.Meg egyéb tájékoztatókon kell résztvenned.Kimész,ott lesz egy mentorod,akihez fordulhatsz,ha baj van-

Egyébként országszerte vannak irodái a szervezetnek.Fordulj valamelyikhez.Egyébként is így kell elkezdeni a jelentkezést.szóval irány valamelyik iroda!!:)


itt vannak élménybeszámolók,ha kiváncsi vagy milyen ez az egész:

[link]

2010. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

megint én:

itt pedig a jóváhagyott lehetséges programokra kereshetsz rá(ország,tev.kör,időtartam stb)

[link]

2010. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

..és ha még nem láttad volna az oldalt:

[link]

itt minden lényeges le van írva

2010. jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

megint én:

részletesebben a pályázás menete:

[link]

2010. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, én eddig olyan oldalakra jutottam el, hogy mobilitas, eurodesk. Köszönöm a segítséget. Ha valami még eszedbe jut azt is leírhatod :)
2010. jan. 2. 11:00
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

[link]

Ők is küldőszervezetként szuperálnak, bár náluk kell valamennyit fizetni :S Egyébként én nem vagyok benne biztos, hogy nyelvórákra járatnak előtte. Pályázni kell, de egy-egy ilyen helyet minden országban meghirdetnek, így aztán vagy bekerülsz vagy nem. Pályázz meg minél többet!

Kerülni csak annyiba kerül, amennyit költeni szeretnél. Kapsz valamennyi zsebpénzt, ez bizonyos dolgokra elég, így ha nem költekezni vagy meggazdagodni mész, akkor végül is elvileg elégnek kell hogy legyen.

Tök jókat lehet amúgy találni, van pár amire én is szívesen elmennék. Először gondold végig, hogy mit csinálnál szívesen, elvégre ha már jelentkezel, akkor 1-2 évig teljesítened kell, és számítanak arra, hogy nem nyaralni mész. Gyerekekkel szeretnél-e foglalkozni, iskolában, intézetben, táborokban, szabadidő szervező szeretnél-e lenni, vagy teljesen más feladatkörben tudod elképzelni magad. Aztán olvasgasd a lehetőségeket, és ami tetszik, arra pályázz!

2010. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Olyan esetleg aki tapasztalatokkal is rendelkezik? Van?
2010. jan. 3. 23:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Tud valaki ajánlani egy EVS küldő szervezetet? Ha rámegyek a listára ami a mobilitás oldalán van akkor error 404 lesz...
2010. jan. 3. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!