Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban milyen...

Franciaországban milyen törvényi szabályozás vonatkozik a marihuánára?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy nem legális, de mintha azt hallottam volna, hogy kevésbé büntetik mint kis hazánkban. Valaki tud erről pontosat?

2014. jún. 12. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Elolvastam az erre vonatkozó törvényt, ha tudsz franciául, megadom a linket.

Röviden:

Ha nem gyógyászati célokra, orvosi igazolással és recepttel, hanem mint drogot árusítod, szállítod ill. ajándékozod azzal a céllal, hogy valaki(ke)t rászoktass a "cannabis"-ra, a törvény ezt tíz évig terjedhető börtönbüntetéssel és/vagy hétmillió-ötszázezer euróig terjedő pénzbírsággal büntetheti. (Büntető Törvénykönyv 222-37 cikkely.)

A sima, személyes használatot általában egy éves börtönnel és/vagy 3750 euró kiszabásával büntetik. (Közegészségügyi Törvénykönyv 3421-1 cikkely.)

Aztán jön még egy csomó jogi blabla, ezeket nem érdemes lefordítani.

2014. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ajjaj, pedig azt tapasztaltam, hogy a francia egy nyitott és toleráns nép. Na, mindegy. Köszönöm szépen a választ! :)
2014. jún. 12. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:
viszont ahogy eszrevettem, nem nagyon bujkalnak azok, akik szivjak, engem a résidence elott lazan megkerdeztek ismeretlen csavok hogy nem kerek-e belole
2014. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!