Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudtok olcsó utazási lehetőség...

Tudtok olcsó utazási lehetőséget Oroszországba vonattal?

Figyelt kérdés
Nem számít hány csillagos a szálláshely vagy, hogy melyik város csak ne legyen drága.

2014. jún. 15. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legelső, legfontosabb és legdrágább lépés az orosz túristavízum lesz. 100 amerikai zöldhasú, és igyekezz jóval az utazás előtt elintézni, hogy a szovjet bürokrácia szerveinek legyen ideje feldolgozni kérésedet.



Vegyél egy nemzetközi retúrjegyet Budapestről Csapra, így olcsóbb, mint a belföldi Budapest-Záhony jegy+ a Záhony-Csap nemzetközi jegy


Ne nagyon ruházkodj fel az útra étellel, itallal (Ukrajnában minden olcsóbb és finomabb mint nálunk, gasztronómiai élvezet az az ország), csak annyit vigyél, ami elég lesz Csap-ig (kb 6 óra utazás mindennel együtt)


Budapestről Záhonyba menj ki személyvonattal, naponta talán megy 2 pár közvetlen személy is, így átszállni sem kell.


Záhonyból megy, úgy tudom napi 3 pár határátkelő vonat Csapra. Egy személykocsiból fog állni, aminek az ajtaja előtt határőr vár. Útlevél megnézése után kienged az EU-ból és beenged a vonatra.


15 perc döcögés után megérkezel Csapra, az ukrán határállomásra.


Itt ki kell szállni a vonatból és be kell menni az épületbe, ahol jön az útlevél és vámvizsgálat. Megkapod az ukrán pecsétet és amennyiben szükségesnek ítélik, áttúrják a csomagodat.


Isten hozott a volt Szovjetúnióban, feltétlenül nézd meg csapi állomás szocreál falfestményét, mely a Szovjetunió történetét mutatja be az októberi forradalomtól a 80-as évekig.


Az állomás előtt válts hrivnyát és vegyél a boltokban ételt, italt. Tapasztalni fogod, hogy minden termék bár egyszerű, ugyanolyan finom és jó minőségű, mint nálunk volt a Kádár-rendszerben.


Az állomás pénztárában vegyél egy "belföldi" (Ukrajnából Oroszország belföldnek számít) Csap-Moszkva jegyet, Platzkart hálókocsiba. A platzkart azt jelenti, hogy egy nagy hodályban lesz egy csomó ágy, ahol mindenki együtt alszik, mint régen a kalózhajókon. Ez a legolcsóbb, egyben legbiztonságosabb hálókocsitípus is, hiszen mindenki figyel mindenkire, és a Pravodnyik (utaskísérő), észak-koreai kiképzőtisztet megszégyenítő szigorral figyel a kocsi fegyelmére.


Ha akarsz, menj át elektricskával (HÉV-szerű személyvonat) Ungvárra, úgyis majd onnan indul a moszkvai vonat, persze Csapon is megáll.


Ungvári városnézés, kötelező olcsó bevásárlás után szállj fel este a közvetlen moszkvai alvóvonatra. A pravodnyik (utaskísérő) megmutatja az ágyad és kiosztja a tiszta ágyneműt.


Este lefekvés előtt (vagy után is XD) fakultatív vodkás mulatozás, gitárkísérettel, orosz népdalokkal és úttörődalokkal.


Durván 18 óra vonatozás után befut a vonat Konotop állomásra, 100 kilométer távolságra az orosz határ előtt. Itt ukrán ellenőrzés, majd a vonat megállás nélkül robog 200 km-t Brjanszk-ba, ez pedig az orosz oldalon van, 100 kilóméterre a határvonaltól. Itt jön az orosz kontroll. Amennyiben hivatalos személyek üvöltözését hallod a peronról vagy a határőr kér tőled egy kis vodkát ne rémülj meg, inkább élvezd, hogy ebben az elvileg szigorú, konzervatív országban, sok minden mennyivel felszabadultabb, mint az úgynevezett Nyugaton.


Ha minden klappol, fekhetsz vissza aludni és reggel befut a vonat Moszkva-Kijevszkaja állomásra.

2014. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennél szebb, jobb, és kielégítő választ még sosem olvastam! :)

Nagyon tetszett.


Jómagam inkább a repülőt javasoltam volna, (persze tudom vonatta volt a kérdés), főleg, hogy 10.890 Ft-ért ki lehet repülni lazán. pl.: Wizzair-rel is.

Úgy tudom a túrista vízum nem 100 dolcsi, hanem kb 11.500 Ft de lehet én tudom rosszul.


A lényeg, hogy a válaszod szuper volt, és ez a vonatozás dolog, még ha talán drágább is mint repülővel egy külön élmény, egy külön kaland. :)

2015. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igaz a Wizzair jóval olcsóbb de soha nem ültem még repülőn és nem is fogok, tehát ez a lehetőség nálam kizárva.
2015. júl. 23. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!