Kezdőoldal » Utazás » Európa » Reptéri check-innél kérik a...

Reptéri check-innél kérik a lakcímkártyát?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva utazom egy európai városba. Kérdésem: a lakcímkártyát elkérik a reptéren, vagy csak a személyit? Mert a lakcímkártyám 2000-ben lett kiállítva az ideiglenes címemre, és az érvényességi ideje csak 2002-ig szól. Azt sem tudom, hogy ez az érvényesség most az ideiglenes címemre vonatkozik, vagy az egész kártyára (rajta van az állandó lakcím is). Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet-e ebből baj, vagy el sem kérik?
2010. jan. 9. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem, bár már rég utaztam. Max személyit.
2010. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
én 1 hete utaztam Dublinba és ott csak a személyit és útlevelet nézték! Semmi mást!Viszont a folyékony cuccokkal nagyon vigyázz! Azt alaposan átnézik.
2010. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem
2010. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jan. 10. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak útlevél és személyi kell. No meg persze a boarding card! :P:D
2010. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Schengeni határokon belül (Madrid) is kell az útlevél? Azt hittem, oda csak személyi kell.
2010. jan. 17. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én mindenhova magammal viszem az útlevelemet, szóval nálam nem merül fel ilyen kérdés! :)

Pl.: most hétvégén megyek Pozsonyba (vonattal) s oda is viszek útlevelet (biztos, ami biztos -> főleg Szlovákiában)!

2010. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vágom, de nekem nincs, és csak ezért nem is váltatnám ki, ha nem muszáj.
2010. jan. 18. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem baj, ha van útleveled, lehet, hogy fél év múlva nyersz egy ajándék utat. Szóval én mindenképpen tanácsolom az útlevél kiváltását!
2010. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!