Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Brugge szép hely?...

Szerintetek Brugge szép hely? Érdemes oda utazni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha te magad döntöd el a saját kérdésedet, és nem olyanra hagyatkozol, aki esetleg azért húzza le, mert ott töltötte a nászútját, veszekedtek, és ezért leírja hogy nem érezte ott jól magát.


Mi lenne, ha kedvenc képkeresődbe beírnád azt a szót, hogy Brugge?

2014. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De én mások véleményére is kíváncsi lennék.
2014. júl. 29. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép, Belgiumban talán a legszebb város. Ha körutazás keretében gondoltad meglátogatni, vagy a közelben tartozkodsz, akkor semmiképp nem szabad kihagyni, egy napos kirandulasnak kitűnő. Turistacsonakkal végig lehet járni a kanalist, ami hasonló élmény mint a gondolazas Velencében. ( na jó, az azert jobb)
2014. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. júl. 29. 18:31
 5/11 anonim válasza:
100%

Az Erőszakik című filmben láttad? :)

Nekem nagyon tetszett. Autóval mentünk Londonba és megnéztünk több helyet is és mindenképpen látni szerettük volna Brugge-t. Csak kevés idő jutott rá, ezt nagyon sajnálom. :) Gyönyörű volt, én kifejezetten szeretem az ilyen kis "csatornás" városokat. Nagyon szép hely, a tér is szép, a torony is a téren. Felmentünk (ha klausztrofóbiás vagy, akkor nem ajánlom) és nagyon tetszett. Szép a kilátás. Finom a csoki :D

Megéri elmenni oda. Aki szereti az ilyen csendes városokat, szűk kis sétálóutcákkal, annak mindenképpen érdemes.

2014. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen abban a filmben láttam. :)
2014. júl. 31. 21:25
 7/11 anonim válasza:
100%

Mi kocsival mentünk Hoolieaartba (valami flamand városka)egy ismerősünkhöz egy hétre, és onnan utaztunk Brüsszelbe minden reggel, nagyon kényelmes nyaralás volt. Egy napot szántunk Brugges-re, és kijelentem, hogy a legromantikusabb helyek egyike. Ahhoz képest, hogy középkori hangulatváros, a Főtérre vezető sétálóutca telis-tele van jobbnál jobb boltokkal, mintha egy utcába sűrítették volna a Westendet, vagy nem is tudom. Mi előre vettünk egy turistakalauzt, és a három ajánlott útvonalon mind végigmentünk. A csokoládémúzeumtól és gyémánmúzeumtól kezdve a hattyúkkal hullámzó kanálisokon és mesebeli tornyokon át egy 15. század óta működő étteremig bejártuk minden apró szegletét, igazi időutazás a maga macskaköves utcáival. Fő előnye, hogy nincs sok turista, és a keskeny utcákon bóklászni, bekukkantani egy hajó-házba (a vízen van, de azért postaládát raktak mellé az útra), elhaladni a pergő vakolatú házak mellett eltöltött egy különös, lágyan költői érzéssel mintha itt laknék én is, és biciklivel elkerekezhetnék a szélmalomig. Csak ajánlani tudom!

Egyébként a Felhőatlasz c. könyvben Robert Frobisher is megfordul itt, olvasd el, igazi élmény!

2014. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bognár Etelka válasza:
79%
Brugge egy borzasztóan romantikus kis ékszerdoboz! A főtere, mint egy kis színes, csipkés papírmasé házakkal körberakott csodás tér, a sok apró kis kis csipkeverésből élő boltocska, a csatorna, a vízben álló épületek, a katedrálisa, hattyúk, és malmok, csodás kis sikátorok! Szóval egy kis meseváros! Én imádtam!
2014. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az de jó film volt! :) A magyar címéért kár! :(
2014. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hogy szép-e, mindenképpen ízlés kérdése.

Nekem tetszett, de aki szeret utazni, annak jó bevenni a "kötelező" uticélok közé mint Velencét, Párizst vagy Barcelónát.

Mindenesetre segít hogy kpet kapjunk az európai kultúráról, hogy mire költötte Európa, Brugge esetén a belgák a fénykorban beáramló gazdagságot.

2014. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!