Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prágába busszal, vagy vonattal...

Prágába busszal, vagy vonattal érdemesebb inkább utazni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én orangeways-busszal mentem. Vonatozni nem szeretek egyedül, hajlamos vagyok eltéveszteni a vágányokat, meg sok a késés, és a végén képtelenség beazonosítani a szerelvényt.
2014. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen vonattal. Busszal egy tortúra.
2014. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen vonattal.
2014. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ár és időtartam hasonló. Nekem viszont egy buszon tortúra lenne az a hosszú út, mivel rosszul szoktam lenni, nincs wc és büfékocsi, kényelmetlenebbek az ülések, és nem tudok mászkálni. Vedd figyelembe azt is, hogy hova szeretnél Prágába menni, és melyik van ahhoz közelebb.
2014. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Vonattal.

Annál jobb már csak repülővel lehetne...

2014. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Vonatot eltéveszteni nem lehet, kétóránként páratlan óra 25-kor megy a Keleti 6-os vágányról a Škoda-emblémás mozdonnyal.


A jegy nem szól konkrét vonatra csak vonalra, még eldöntheted, aznap melyikkel mész, nyugodtan lekésheted stb. Helyjegy nem kell, ülőhelyed lesz, Štúrovóig teljesen üres, mert még a vasutasok se tudják, jó-e rá a BKSZ. Utána sem lesz kényelmetlenül tele, de ott ez a sima vonat, nem turistajárat, tehát mindenféle figurák előfordulhatnak. A reggeli vonatok termes négyesülésesek, magyarok inkább azokon vannak, a napközbenik majdnem csak vagy csak hagyományos NDK fülkés-folyosós kocsik, amihez megértem, ha nincs mindenkinek hangulata. WC kulturált, kerékpár szállítható.


Visszafelé: Prágában már mindegyik a Hlavníból indul, nem Holešovicéről, páratlan óra 39-kor, a fele vonat Berlin felől jön és menetiránya is fordul, tehát az nem fog előre bent állni, vagy késhet is. Előfordulhatnak durva késések, de átlagban a sima személyek csak Vácról többet késnek, mint ezek Prágából. Menetidő: 7 óra. Útvonal: >Vác >Párkány-Nána >Pozsony >Břeclav >Brno >Pardubice >Kolín >Prága (Ja, az egyik vonatról 7:25-ös sajnos át kell szállni Břeclavban.) Van egy vonat éjjel is, azon lehet aludni lehajtóson, vagy jó pénzért külön szobában. Esetleg szállodai éjszaka spórolható vele, és nappalunk sem megy el utazással.


Buszról fogalmam sincs, arról nem nyilatkozom.

2014. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi nem rég voltunk Prágában és vonattal mentünk. A nagy hőséget és a fülledt levegőt (nem minden vonaton nyitható az ablak és a légkondi sem mindig működik)leszámítva egész jó volt. Én még mindig a vonatot választanám! : )
2014. aug. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!