Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a vélemények Baska-ról,...

Mik a vélemények Baska-ról, Krk? Megéri elmenni erre a drága szigetre vagy válasszunk megint a jól bevált Dalmát részt? Az Istria rész nem érdekel.

Figyelt kérdés
Már 2x voltunk Makarskán és nagyon tetszett, viszont most csak egy pár napra mennénk és ha lehet nem autóznánk annyit, jó lenne felfedezni valami közelebbi helyet.
2014. aug. 11. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

"Megéri elmenni erre a drága szigetre"


Bocs, de ezt nem tudom értelmezni??

2014. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szállás is drágábbnak tűnik nekem Baska-n, mint Makarska-n, az élelmiszer pedig alapból drágább szokott lenni a szigeteken. Más forumokon is azt olvastam, hogy drága.
2014. aug. 11. 16:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából olyanoknak a véleménye érdekel igazán, akik már jártak mind a két helyen. Eddig a mediterrán éghajlat miatt mindig délre mentünk/nem akartunk esőben a szobában ülni/ és ez eddig szerencsére be is jött. Most viszont csak pár napra mennénk, ezért nem biztos, hogy belefér az időbe a délebbre utazás. Viszont, ha az északi rész nincs olyan jó mint a déli /és ahogy én látom drágább is/, akkor mégis messzebb utazunk.
2014. aug. 11. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ár a csillag-besorolás függvénye.

Ha ugyanolyan apartmanokat hasonlítasz össze, akkor hasonló árban lesznek.

(Esetleg akkor kérhetnek többet ha több az érdeklődő ami elképzelhető, hiszen közelebb van M.országhoz.)


Az árakban nincsenek lényeges eltérések, hiszen a KRK-en nem "szigeti" árak vannak, mivel hídon könnyedén megközelíthető.

(Vagyis nem kell drága kompot igénybe venni.)

2014. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
drága???? ne viccelj már
2014. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem drágábbnak tűnik.

Pl Krk-n Baska településen 100-110 euroba kerül egy négyfős apartman naponta.

A déli részeken 60-70 euroért találtam.

Ha legalább 1 hétre mennénk nem is gondolkodnék rajta, megint Makarskára mennék, viszont most nem szeretnénk, ha azt a kevés időt is az utazás venné el.

2014. aug. 14. 10:33
 7/8 anonim válasza:

Szia


Bár a kérdés régi, de hátha van akit még érdekel.


Mi minden évben Baskat választjuk, már van ismert szállásunk is, így nem kell közvetítőn keresztül foglalni, csak időben felhívjuk és beír minket, így olcsóbb.

A hely nagyon szép, közkedvelt sétáló utca van végig a parton tele boltokkal, éttermekkel. A boltoktól ne várjon sokat, aki idejön, hazai kézműves cuccok, szuvenírek vannak, semmi márka semmi pucc. Inkább csendes, mediterrán a hangulat, de augusztusban nagyon zsúfolt.

A víz hidegebb, mint délen pl makarskánál, de kristálytiszta, az öbölben nyugisabb a tenger, ezért elég gyerekbarát a part. Van gyerekeknek vízben ugrálóvár is, azt hiszem fizetős.

Vannak hajóutak nem túl drágák és visznek egész napos kirándulásra, amiben kaja is benne van, lehet látni delfineket vagy esti két órás panoráma út is van.

Van hajó, amivel a víz alatt lehet látni a tengert, a gyerekek szeretik, bàr sok érdekeset ott az öbölben nem lehet látni :)

Mi szeretjük baskát, hangulatos kis mediterrán városka, jók az éttermek és a kaják, lehet sétálni, kirándulni, hajózni, úszni, kikapcsolódni.

Az utcák nem olyan meredekek, nem kell annyit mászni le a partra mrg vissza a szállásra, ezért én jobban komálom, mint krk-et :)

2016. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Előző vagyok: attól függ mit nevezünk drágának, elég drága baska, de makarskaig leautózni sem olcsó szerintem, sem pénzben sem időben. A szállás olyan 60 és 80 euró között van, egy vacsora kettőnek + egy kicsinek olyan 25-30-40 euró körül van, attól függően, hogy mit rendel az ember. A tengeri herkentyűk halak, mindenhol drágábbak. Vannak olcsóbb helyek és vannak puccos drága helyek.

Nekem nem tűnik drágábbnak, mint Mo, a balaton egyáltalán nem olcsóbb... egy wellness hétvége 3 nap 2 éjszaka magyarországon reggeli meg vacsora 150 euró körül + az ebéd, aztán nem is nyújt akkora környezetváltozást..

2016. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!