Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vissza jönnétek a helyemben...

Vissza jönnétek a helyemben Magyarországra? Tapasztaltabb emberek véleményére lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, az egyetemet munka mellett elvégeztem, és fent maradtam Budapesten. Ott dolgoztam két évet, de úgy, hogy albérlet, rezsi, szüleimnek is küldtem haza (nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, hiába dolgoznak/dolgoztak világ életükben)semmi másra nem maradt. Úgy értem, néha jó lett volna ruhát venni, szórakozni, utazni stb.

Úgy döntöttem, kijövök külföldre. Akik élnek kint ismerőseim, nagyon jól azok kerek perec megmondták, nem segítenek senkinek, nekem sem. Próbáltam munkaközvetítőn keresztül. Angliába és Hollandiába, jó angol tudásom miatt. Hollandia jött össze. A szállás meg van, a munka is meg van oké. A pénzben úgy gondolom jól átvágtak. A munka pedig nagyon az alja és minden munkatársam lengyel nagyjából, és maximálisan lenéznek, napi szinten megaláznak és nem beszélik az angolt, és még én vagyok a szar, hogy nem értem amit félig lengyelül félig angolul karattyolnak. FÉLRE értés ne essék! Nem hittem, hogy milliomos leszek, hogy király munkát kapok stb. de ez ami van, hát nagyon nehéz és főleg megalázó! Annyi pénzem összejött, hogy szüleim tudtam nagyobb összeget küldeni, én pedig ha haza mennék, akkor ki tudnék venni egy albérletet (,,hallott,, vidéken élünk Magyarországon, így kénytelen vagyok más városban élni) és addig amíg nem találok munkát, fent tudnám tartani magam. Próbáltam Holland közvetítőknél elhelyezkedni, de mind azt mondta, hogy hiába az angol, az ügyfeleik kérik a holland nyelvet is! Kilátástalan a helyzetem, és szenvedek. Mit tanácsoltok, vagy aki tapasztaltabb mondja el a véleményét, mit tenne?


2014. aug. 17. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Másik országba nem tudsz elmenni esetleg? ahol értékelik az angoltudást?


Milyen végzettséged van?

2014. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Geográfus vagyok (nem tudtam benne elhelyezkedni sosem sajnos, dolgoznom meg kellett valahol) Angliára gondoltam még, de elment a kedvem, nem tudom ott mennyire lennék kitéve ennek, ami itt megy...
2014. aug. 17. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:

én mindenképp megpróbánám a heylyedben most vagy fiatal ahogy látom önálló és dolgozni akaró, szorgalmas vagy.


Ha van annyi alaptőkéd még h esetleg Angliába ( vagy máshova) átmenj sztem végj bele.


Sajnos az várható h ott se lesz álommelód külföldiként először, de ha ügyes vagy és kitartó akkor szép sikereket érhetsz el.

2014. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az adott ország nyelvének iosmerete nélkül ne csodálkozz, ha nem kapsz jó munkát.


A másik meg a fizetés: a legtöbben Magyarországon nem az igazat mondják, hanem jóval többet. Amiket sokan írnak, annak kb a fele az, amit tényleg fizetnek, a kamufizetésékért böven elhetne odavalósit is alkalmazni.

2014. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én biológus vagyok PhD-vel, munkanélküli. Nagyon szívesen elcserélném a végzettségemet a tiéddel. Bármilyen geo-val kezdődő szakma jó szakma. Haza ne gyere, ezzel a szakmával lehet mit kezdeni.

1. Anglia a szakmádban, 2:kapcsolatok egy két év alatt, és bárhova mehetsz a világban és simán élhetsz egy nagyon magas színvonalú életet.

Egyébként dobbantónak jó Írország is.

De próbálkozhatsz ösztöndíjat szerezni és az USA-ba menni.

Szóval én az én jövőmet sokkal sötétebben látom mint a tiedet.

2014. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szeretem a végzettségem és bánt is, hogy nem tudtam otthon benne dolgozni. Itt holland nélkül nem tudok mit kezdeni. Írország mennyivel jobb, mint Anglia?
2014. aug. 17. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem jobb, de ez is egy lehetőség.
2014. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehetőségnek lehetőség, de a biztosra ugranék legszívesebben :/
2014. aug. 18. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy nem a legkézenfekvőbbel próbálkozol: tanulj meg hollandul.
2014. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jövő héten indulok. Lebeszéltem a céggel is. Otthon megpróbálok ügyeskedni és addig ,,menni,, amíg szakmámba vágó munkát nem találok.
2014. aug. 22. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!