Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik Ausztriához kerültek,...

Akik Ausztriához kerültek, azok örülnek ennek vagy nem?

Figyelt kérdés

Úgy értem... A trianoni békeszerződés után, azok a magyar emberek akik Ausztriához kerültek, hogyan élték meg ezt a dolgot? Gondolom akkor nem örültek neki, de most, hogy egy gazdagabb országhoz tartoznak, jobban élnek... Még így is olyan hazafiak mint akkor, vagy most már örülnek annak, hogy őket oda csatolták? Mert hát ott jobb a fizetés, meg ilyenek...


Különben tényleg jobb ott a fizetés? Azokon a helyeken amik trianon előtt még Magyarországhoz tartoztak, de most Ausztriához. Vagy az ott kevesebbet keresnek az emberek mert, hogy magyar nemzetségűek, csak osztrák vagy a személyigazolványukba írva?


Mondjuk a Balatonon egy hajóvezető keresete kevesebb mint egy fertő-tói hajóvezető keresete? Mert Fertő-tó magyar terület volt.


2010. jan. 20. 16:39
 1/3 A kérdező kommentje:

hát akkor csak azt írjátok le, hogy szerintetek ez, hogy is van...

az érdekelne, hogy Ausztriában közel a magyar határhoz is annyit keresnek-e az emberek mint Ausztria közepe táján, vagy közel a német határhoz.


Nem tudtok adni valami linket, hogy Ausztrián belül hol a legmagasabb az átlagekereset, és hol a legdrágább az élet.


Bécs belvárosában gondolom jobban megfizetik az embereket, de a megélhetés is költségesebb. Jól gondolom?

2010. jan. 20. 17:02
 2/3 anonim válasza:
Én azt halottam,hogy Linz eléggé burzsúly hely. A legtöbb nő ott csak gazdag palikra utazik, szerintem ez sokmindent elárul. De statisztikailag a Föld legélhetőbb városa Bécs(életszínvonal,kereset, egészségügy stb). Remélem segítettem v.mennyit.
2010. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen segítettél, köszi
2010. jan. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!