Kezdőoldal » Utazás » Európa » Én magyar vagyok, párom...

Én magyar vagyok, párom harmadik országbeli. Le tudunk Dániában telepedni?

Figyelt kérdés

Szóval kissé bonyolult a helyzet, párom iraki állampolgárságú aki 6. éve dolgozik itt Magyarországon. Most várom az első babánkat, tavasszal szülök. Az a tervünk, hogy Dániában szülnék, a gyerekünk dán állampolgárságot megkaphatná, és ő is szeretne ott dolgozni. Jobban kijönnénk anyagilag. Itt Magyarországon még csak-csak boldogolunk de egyre kevesebbet keres a munkahelyén ezért hosszú távon nem szerettünk volna itt maradni.

Nem tudom mennyire akadály ez, hogy ő harmadik országbeli, nem pedig európai. De vannak kint iraki ismerősei Dániában akik azt mondják jól meg lehet ott élni. Szóval kiváncsi vagyok hogy megy ez, hogy tudunk ott majd letelepedni?

Aki tud valamit írjon lécci, akár nagy körvonalakban is..


2014. szept. 22. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
A skandináv országok szeretik a harmadik országbelieket,elég csinos segélyeket és egyéb pénzeket osztanak ki számukra. Nekik megéri,egyéb bevándorlónak annyira nem. Nem biztos,hogy alapból dán állampolgár lesz a gyerek,csak attól.hogy ott születik. Itt Svédországban csak 5 év után lesz állampolgár,hiába itt születik.
2014. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aha, biztos igaza van az elsőnek, viszont a dánok eléggé bevándorló ellenesesk. Pont az arabok felé.
2014. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Modik hozzászóló! Első vagyok. Van némi irónia a hozzászólásomban. Természetesen mindenkinek tele van a töke a nem-európai bevándorlókkal. Okkal.
2014. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Te Eu-országbeli vagy, mehetsz szabadon, ha kapsz munkát. Ugyanis segélyt nem adnak a szép szemedért, csak bizonyos ledolgozott idő után vagy jogosult. De ki vesz fel, ha nagy a hasad és dánul sem tudsz ?

A pároddal nehezebb a helyzet, ő Mo.-ról megy, tehát nem háborús övezetből való kvóta-menekült (akiket az ENSZ varr befogadó országok nyakába). Így a dán vöröskereszt sem törődik vele, nem karolja fel (lakás, nyelvlecke), hanem idegenrendészeti eljárásban a hatóságok vizsgálják ki nemzetbiztonsági és a legújabb terrorizmus miatti szempontokból. Meg addig ő is kell egyen, lakjon valahol. Gondolom, ő sem tud dánul, tehát munkája sem lesz egy darabig...

2014. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1-ső

Bpcs, nem hallottam az iróniát :) Amúgy én is Svédországban élek.

2014. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy Daniaban valami 9% koruli a bevandorlok aranya.. ez eleg magas es ez alapjan azert csak nem annyira bevandorlo ellenesek... Par eveg szeretnenk ott maradni, en a babaval leszek biztos egy darabig, utana kapnek tamogatasokat, nem tudom mennyit, de nem dolgozni megyek ki. Parom dolgozna, tenyleg nem tud Danul, viszont barmilyen munkat elvallalna, azt mondta megfizetik.. Itthon most egy ettermbe van, kozben abbol is jonne be penz amig kint vagyunk.

Na igen es ez a kerdes hogy attol meg hogy ott szuletik lesz-e a gyereknek dan allampolgarsaga.. ennek is utana kell janri, aki tudja irja meg.

2014. szept. 22. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
De az a 9% nagyrészt más európai országokból érkező bevándorló, lengyelek, csehek ilyesmi.
2014. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

>> utana kapnek tamogatasokat, nem tudom mennyit, de nem dolgozni megyek ki.


Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor a fél Európa odajárna szülni...

2014. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapja meg automatikusan, ha itt szülsz Dániában, csak akkor, ha az egyik szülő dán állampolgár.

Azért ne vedd száz százalékra, hogy jobban kijöttök anyagilag, Dánia nagyon drága ország.


Le lehet telepedni, de minimum 1,5-2 millió forintot hozzatok magatokkal. Csak egy szobáért elkérnek már 3000 koronát per hó (kb 120e Ft), és kauciónak 2-3 havit szoktak kérni. Az mondjuk négyszer 120e Ft, 480e csak az egyhavi lakhatás és a kaució. Ne felejtsük el, hogy csak 2 szoba, nem is kis lakás!


Az élelmiszerek a horribilis árkategóriát képviselik. Másfél szatyornyi ennivalót vettem ma délután, kenyér, tej, fél kiló hús, egy doboz fagyi, egy üveg majonéz, egy liter tej, otthagytam 300 koronát (12e Ft).


Havonta egy magyar ismerősöm búcsúzik a facebookon a dán magyarok csoportjában, hogy elég volt, nem bírja, megy vissza Magyarországra.


Egyre jobban szigorítják a szabályokat a dánok, mert a harmadik országbeliekkel csak baj van (bocsi). Idejön egy, megkapja a támogatást, aztán jön a huszonöt feleség az ötven gyerekkel, és mind rajtunk élősködik.

Szóval annyira nem szeretik már Dániában az arabokat, muszlimokat, inkább az európaiakkal jönnek ki.

2014. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még kiegészíteném az írásod:



"Azt olvastam hogy Daniaban valami 9% koruli a bevandorlok aranya."

Nem tudom százalékra megmondani, jelenleg a TÚL SOK a megfelelő rájuk. Mindennap látni csadoros, fejkendős arab nőket.



"ez eleg magas es ez alapjan azert csak nem annyira bevandorlo ellenesek..."

Európai országból származóval szemben nem (kivéve a kelet-európaiakkal, ukránok, lengyeleket is odasorolják például), arabokkal igen.



"Par eveg szeretnenk ott maradni, en a babaval leszek biztos egy darabig, utana kapnek tamogatasokat, nem tudom mennyit, de nem dolgozni megyek ki."

Annyira sok támogatást nem fogsz kapni, gyest itt csak fél évig adnak, utána mehetsz dolgozni.



"Parom dolgozna, tenyleg nem tud Danul, viszont barmilyen munkat elvallalna, azt mondta megfizetik.."

Ja persze. Forintban soknak hangzik a négyszázezer forint, itt kint 10e korona, kb ennyire számíthat az, aki nem beszél dánul, és akkor már örüljön, hogy munkát kapott. De ebből hárman simán éhenhaltok itt. Lakhatásra számolj minimum 3ezret plusz 3e rezsi, az utazás vagy bicikli, vagy tömegközlekedés, az havonta bérlettel minimum 700korona, és akkor nem is mehetsz el mindenhova, meghatározott zónákban közlekedhetsz csak. Ennivaló három embernek minimum 5ezer korona, és akkor még mindig csak egy szobában kuporogtok, nem egy lakásban. És akkor még nem fizettél telefonszámlát, nem mentél el étterembe, nem vettél ruhát, cipőt (3x annyiba kerül minden, mint Magyarországon, mi mindent otthon veszünk meg), nem mentél el fodrászhoz (300 korona, 12e ft egy sima vágás és szárítás), stb stb.

Az adók itt a legmagasabbak közé tartoznak, úgyhogy 1 fizetésből nem fogtok dőzsölni, félretenni felejtős, hazalátogatni még inkább.



"Na igen es ez a kerdes hogy attol meg hogy ott szuletik lesz-e a gyereknek dan allampolgarsaga.. ennek is utana kell janri, aki tudja irja meg."

Megírtam!

2014. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!