Kezdőoldal » Utazás » Európa » Én magyar vagyok, párom...

Én magyar vagyok, párom harmadik országbeli. Le tudunk Dániában telepedni?

Figyelt kérdés

Szóval kissé bonyolult a helyzet, párom iraki állampolgárságú aki 6. éve dolgozik itt Magyarországon. Most várom az első babánkat, tavasszal szülök. Az a tervünk, hogy Dániában szülnék, a gyerekünk dán állampolgárságot megkaphatná, és ő is szeretne ott dolgozni. Jobban kijönnénk anyagilag. Itt Magyarországon még csak-csak boldogolunk de egyre kevesebbet keres a munkahelyén ezért hosszú távon nem szerettünk volna itt maradni.

Nem tudom mennyire akadály ez, hogy ő harmadik országbeli, nem pedig európai. De vannak kint iraki ismerősei Dániában akik azt mondják jól meg lehet ott élni. Szóval kiváncsi vagyok hogy megy ez, hogy tudunk ott majd letelepedni?

Aki tud valamit írjon lécci, akár nagy körvonalakban is..


2014. szept. 22. 10:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az árak tényleg magasak,még egy jó ottani fozetéshez képest is. Igaz ugyan,hogy én Svédo.-ban élek,de járok Dániába is és itt is hasonló a helyzet. Én az elmúlt két évben nem kaptam munkát,mert bár a párommal közösen voltunk interjún,csak őt alkalmazták. Bár akkor még nekem is igent mondtak. Mindegy. Ha a munkaügyi hivatalba bejelentkezik az ember,akkor kap támogatást és nyelvtanulási lehetőséget,de cserébe a legalja munkát is el kell fogadnia. Félreértés ne essék,nem nézem le a kétkezi munkát,sőt jobban örülnék,mint a diplomás szakmáimnak.De! Az nem járja,hogy 50 kilós lányokkal többszáz kilókat emeltetnek pl. egy áruházban. Mert ugyan a sorok között a kis járgánnyal járnak,de a raktárban más a módi,mert ott nem "látszik"! A gyes itt is 6 hónap,ha vkinek nincs melója,akkor a legalacsonyabb szintű jár neki. Ami csak otthon lenne jó pénz,itt kb. semmire sem elég,ha az apuka nem dolgozik (és keres jól).


Más. "Természetesen" egyik északi nép sem bevándorlóellenes. Mert itt ahogym kinyitná a száját,menne a börtönbe rasszizmusért. Ennek ellenére a privát beszélgetésekben rögtön kibújik a szög a zsákból. Az arabokból,tök mindegy melyik országból és a románokból van nagyon elegük. Érthető módon! A mostani szavazáskor a "rasszista" pár soha nem látott 3. helyet ért el! És az emberek örülnek! Persze nyíltan sopánkodnak:D.

2014. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Akkor ez atgondolando, foleg ha ilyen draga ott minden. 12 ezer egy szatyornyi kajaert stb :S

Az arabokat kb. sehol nem szeretik, ezzel nem mondtatok ujat :)

2014. szept. 24. 09:32
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik és költői kérdés akar lenni. Ha tudod,hogy utálják őket,akkor neked miért kellett egy? A gyerekedet sem fogják csípni,még ha csak félig arab is. Persze szerelem,meg minden,de belenyúltál a dolgokba rendesen. Viszont maint látom,annyira nem aggaszt a dolgo. Ha nem megy,hát nem megy.
2014. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!