Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kint leszek Londonban 3...

Kint leszek Londonban 3 napot. Voltam már ott, nyilván nem láttam még mindent, de 1 napot így is máshol szeretnék tölteni. A Stonehenge-t választanátok vagy a tengerpartot?

Figyelt kérdés
Sosem voltam még tengerparton, sem a Stonehengenél. Melyiket ajánlanátok? Hová egyszerűbb és olcsóbb eljutni? (Ha tengerpart, akkor mégis hol?)

2014. okt. 25. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én Stonehengetől fél órányira lakom, tengerparttól meg 1 órányira. Elmondom mi várhat rád e két helyen.

Stonehenge:

Most épült ki, vagyis olyan lehetőség már nincsen mint régen, hogy aki nem akart komoly belépőjegyet fizetni az a kerítés mellé ment, és ott készített képeket Stonehengről. Az új építésnek köszönhetően több km-re a kövektől le van kerítve, el van zárva az út. Ha valaki sajnálja a 15 font belépőjegyet akkor az csak több km távolságban élvezheti a Stonehenge látványát.

Ha befizeti akkor van lehetősége a most épült múzeumba is elmennie, és onnan vagy sétál egy jó nagyot a pusztaságban a kövekhez vagy kiviszik a helyi busszal. Ha kimegy, akkor pár perces sétával az elkerített Stonhenge-t is körbe sétálhatja.


Tengerpart.

Bár fürdeni nem nagyon lehet, nem azért mert tiltva van, hanem mert baromi hideg a víz ( én csak akkor fürödtem amikor nagy ritkán volt 30 fok meleg pár napig,de a víz akkor is hideg volt) Tengerpartra eljutni legjobban kocsival lehet. Megtankol az ember, elkocsikázik, minél korábban annál jobb, mert akkor van még parkolásra lehetőség. Kifizeti a 10-15 font napi parkolást, és utána élvezheti a tengerpart csodás látványát. Sétálhat, szedhet köveket, kagylókat, ha lökött mint az angolok akkor akár mehet úszni is.. Van lehetőség étterembe menni, vagy a közeli parkokban is sétálni, vagy csak leülni a homokba, és pihenni.

Mi mindig Bournemouth-ba megyünk, mert ott van akvárium ház is, és szeretek ott lenni.

Hogy mi mennyibe kerül?

Stonehenge belépőjegye nyáron olyan 14 fontba került, de ugye ebbe nincs benne az oda és visszautazásod költsége. A tengerpart az ingyen vagy (nincs tengerparti belépőjegy) de ugye oda is el kell jutni, így az utazási költség nincs számolva.

Egy biztos. Nem olcsó az utazás.

2014. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még valamit. Stonehenge-nél a köveken kívül nincs semmi, csak a nagy legelők..De jó hír, hogy láthatsz legelő birkákat is :) Szóval ott nincs semmi csak a pusztaság középen a kövekkel, és messze távolban az autóút.
2014. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! (Az olcsót az utazásra értettem, mivel most úgy néz ki, hogy nem tudunk autóval menni.)
2014. okt. 25. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem lesz olcsó.

Neked előbb el kell menni Londonból egy városba pl: Bath-ba és onnan indul közvetlen buszjárat Stonehenge-hez.

Vagy eleve keresel olyan turisztikai buszt amiben van Stonehenge-i utazás is.

Pl:

Stonehenge Tours


vagy:

nationalexpress.com

2014. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anno én a tengert választottam, mivel nekem ez a gyengém (nem a fürdés, hanem leülni egy szikára a tengerparton, és a végtelen vizet bámulni:)), de utólag kicsit sajnáltam, hogy Stonehenge kimaradt... Nem azért, mert "kövek a puszta közepén" vagy nem, egyszerűen az élmény miatt...
2014. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj el Windsorba. Gyonyoru a varos.
2014. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én voltam a Stonehenge-nél, szerintem gyönyörű. És olyan buszos utat választottam, hogy a Stonehenge után megnéztük Oxfordot is.
2014. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább Windsor, Cambridge.

Stonehengeről én is ezt hallottam, hogy csalódás volt sokaknak, mert azt hitték (kis túlzással persze), hogy egy Colosseum típusú történelmi emléket találnak, de "csak" pár nagy kő körben a mező közepén.

Brighton is szép, de mikor ott voltunk a Royal Pavillont pont felújították, az idő sem volt szép a tengerparti sétához.

Nekem:

1) Cambridge

2) Windsor

3) Oxford


Vagy csináld úgy, hogy kocsival Stonehenge, utána tovább tengerpart.

2014. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 31. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!