Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban élő magyarok miért...

Londonban élő magyarok miért vannak úgy elszállva maguktól és hiszik azt hogy tuti helyen élnek, miközben London egy otvar, pocsék hely?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm rokonom élt,él kint és aki teheti menekül onnan,van aki Skóciába,Ausztriába,de sokan inkább haza jönnek.Többed magukkal élnek egy lepukkant házba és minimálbérért dolgoznak,félre tenni kb 200 fontot tudnak jó esetben,tehát azért sem éri meg kimenni hogy az ember félre tegyen némi pénzt.A város tele van fekákkal,bangladesiekkel és mindefélre nációval.Ami nem is gond,de azért megéri kimenni hogy egy szobába éljek és osztozzak egyéb dolgokon 10 emberrel?És erre miért verik sokan a nyálukat és vannak elszállva hogy ők bizony londonba élnek!?
2014. nov. 21. 17:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
kérdezd körbe otthon ki tud félretenni havi 200 fontnyi pénzt minimálbérből... amúgy meg ha az ember nem 8 általánossal megy ki max 2 hónap ez az összeköltözősdi mert utána futja rendes lakásra és életre.
2014. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Akiket ismerek kint azok elég jól élnek ott, kb 5ször annyit keresnek mint itthon kerestek, megvan mindenük, és nyilván hazajönni sem fognak már. Mondjuk ők nincsenek elszállva maguktól. Olyat nem ismerek. Szerintem azok akikről te beszélsz a buta, tanulatlan emberek lehetnek, nyilván ők ott sem keresnek jól, ahogy sehol máshol sem fognak... mert a takarítókból meg hasonlókból ott sem lesz milliomos.
2014. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Én nekem többnyire szakmunkás ismerőseim vannak kint,lásd pl,szakács,pincér,festő és hasonló szakmák.Többnyire egyedül vannak,kb 1200-1300 fontot keresnek,van aki 1500 fontot,de az utazás,a szállás,az étkezés,néha szolidan szórakozni is kell,rengeteg pénzt visz el.Jó esetben 300-400 fontot ha félretudnak tenni.De cserében egy szobába élnek,mert egy albérlet megfizethetlen egyedülállónak.Na most valaki 30 x évessen arra vágyik hogy egy szobába lakjon,ahol a többi helyiségen,vagy még 8 emberrel kell osztozni?Az egyik jó barátom ezért jött haza és inkább átjár Ausztriába dolgozni.A 3 év alatt,2 millió ft-ot tudott félre tenni,azért az nem olyan nagypénz,de cserébe tiszta depressziós volt a körülötte lévő emberektől,az időjárástól,a sok drogostól,volt hogy megakarták késelni,de volt hogy egy homokos követte nap mint nap,de olyan is volt hogy tőle 5 méterre lőttek agyon egy embert.


Kedves első!


Én nekem volt amikor itthon havi 120 ezret félre tudtam rakni,és saját albérletbe laktam egyedül,nem egy szobába,nyolc emberrel osztozva a közös helyiségeken.Mind ezt tisztességes munkával kerestem meg.Szóval itthon is lehet csak akarni kell,pedig nem vagyok egy agysebész.

2014. nov. 21. 18:25
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Kedvesem! Itthon sok ember örül, ha olyan munkát kap, ahol havi 120.000.- nettója lesz!

Két év alatt 2-3 millió megtakarítás itthon csal álom lehet.

2014. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
7%

Az első minimálbérről beszélt, de egyébként hülyeséget beszél, mert a 200 font az semmi Angliában.

Kb olyan, mint mikor a román arról beszél, h itt félre tud tenni havi 10 ezret.

Egyébként rengeteg ilyen idiótát ismerek én is, nem kell velük foglalkozni, mert vicc kategória az egész.

2014. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ma 19:13


1.Nem vagyok a kedvesed!

2.Ha havi 120 nettoért dolgozól,akkor lehet hogy csak álom,de 6 általánosal még is mennyit akarsz keresni?Talán 300 ezer ft-ot?Amúgy egy jó szakmunkás is megkeresi a 200 ezer nettót itthon.Persze nem BAZ megyében nyilván.

De azért a 2 millió forintért annyit dolgozott mint egy barom,az egészség majdnem ráment,undoritó szállásokon lakott,undoritóbnál undoritóbb emberekkel,azt az időjárást meg nem mindenki birja,ő sem bírta,depressziós is lett.

2014. nov. 21. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:
És ha nem megy ki, akkor Mo-on mi vár rájuk?
2014. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért vannak olyanok,akik akarnak tenulni,és sikerül egy jól kereső szakmába dolgozniuk.Nem mondom hogy ne menjenek,szívük joga,csak azért annyira nincs ott kolbászból a kerités,mint ahogy sokan gondolják.Meg azért valljuk be,nem egy életcél,egy szobába lakni és angol minimálbérért mosogatni.
2014. nov. 21. 19:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, az ismerőseid voltak/vannak kint. De TE jártál már Londonban? Éltél az Egyesült Királyságban egy napot is? Gondolod, hogy az összes kiment magyar Londonban él?
2014. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedvesem!


Azt nem jelentheted ki, hogy London egy ótvar (hosszú ó-val), pocsék hely, mert ez relatív. A több ismerősöd, rokonod azért ment ki, mert elhitték, hogy -ahogy te is írtad- "kolbászból van a kerítés". Az ilyen persze, hogy nem élvezi. Aki azért költözik ki, mert érdekli az adott ország kultúrája, mert azzal a nyelvvel szeretne dolgozni, és kiköltözik egy pár évig, az érdekes jól tudja magát érezni. Azért mert neked bejött az élet, és képes vagy havi 120000-t félretenni, ha szétnézel magad körül, látod, hogy sokan vannak, akik nem hogy félretenni, de megkeresni nem tudnak ennyit. De persze nem nézel szét, mert qrva magasan hordod az orrodat, mondván, ha neked sikerült, másnak is sikerülhet. Azt hagyjuk, hogy London milyen emberekkel van tele, ez minden világvárosban így van, külföldiek élnek Budapesten is. Ráadásul a magyarok még rosszabbak tudnak lenni, mint a "fekák", bangladesiek és "mindenféle nációk". Megint csak szét kéne nézned, látnád, hogy sokan nem egyedül élnek Budapesten sem, de más vidéki városban sem, hanem lakótárssal (még ha nem is 10-zel, de 1-gyel, 2-vel). És te mire vered úgy a nyálad? Beszűkült, beképzelt, csak kritizálni tudó ember vagy, ettől te sem lehetsz elszállva.


Viszont nézzük a másik oldalt! Mert amit leírtál, az csak téged és az ismerőseidet minősíti. De igenis vannak, akik meg tudnak élni Londonban. Vannak, akik elégedettek az ottani élettel, bár ők nem is csak azért mentek ki, hogy felvághassanak vele.


Mosogatóként vagy takarítóként meg itthon sem lesz senkiből milliomos. De sehol a világon nem.


És nem, én nem élek Angliában, különösebben nem is érdekel az ország, Magyarországot is szeretem, de azt nem bírom, mikor ilyen csőlátású marhák ekkora hülyeségeket írnak, azért, mert ők csak ennyit láttak és többet nem is akarnak.

2014. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!