Kezdőoldal » Utazás » Európa » 13 éves vagyok és januárban...

13 éves vagyok és januárban költözünk ki ciprusra, és félek hogy nem bírok majd beilleszkedni? Normális válaszokat kérek

Figyelt kérdés

2014. nov. 26. 10:22
 1/6 anonim válasza:
100%
Először is tegyél fel egy kérdést amire lehet válaszolni, mert amit írtál az egy kijelentő mondat, kérdőjellel a végén...
2014. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyelvismeret nélkül nyilván kicsit nehezebb, mert könnyebben értesz félre valamit.

De minden új helyzetben az ember előbb megfigyeli mik ott a szabályok, mik az általános viselkedési formák. Nem baj ha téveszt, amennyiben elnézést kér és egyben segítséget. Ezt többnyire nagyon értékelik.

Ha tudod mi az, hogy nyitottság és tolerancia, és alkalmazod, akkor nyert ügyed van. Vedd figyelembe, hogy őket is érdekli az ismeretlen, tehát attól függ, mit adsz magadból.

2014. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ciprust konkrétan nem ismerem, mi más országban lakunk és az én gyerekeim alig fiatalabbak. Az első sulijuk külföldön nem jött be, valahogy a gyerekekkel nem jöttek ki jól, bár a nyelvismeret hiánya sem segített. A második ahol most vannak, ott sokkal jobb az osztályközösség. Nem mondom, hogy nincs konfliktus, de kb. annyi, mintha otthon járnának új közösségbe. Az is lutri, hogy kiközösítenek vagy befogadnak. Ha szerencséd van, akkor valamelyik osztálytárs szimpatikusnak talál és azonnal jelentkezik segítőtársnak.


Mint írtam, Ciprust egyáltalán nem ismerem, de ahol mi vagyunk, ott nem ritka a nyelvet nem beszélő külföldi gyerek, és így az iskolában fel vannak rá készülve. Van nekik külön nyelvóra ahol felzárkóztatják őket és olyan is előfordul, amikor az iskolai különtanár bemegy az órájukra és közben őket segíti. Így nem maradnak le, de a rendes tanárt sem tartják fel.


Mindenhol vannak magyar csoportok, ha fenn vagy a facebookon, akkor lépj be ebbe a csoportba:

[link]


Ha beléptél, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy van-e korodbeli, így lehet, hogy már kiérkezés előtt lehet ottani barátod aki segít. Nem tudom, hogy hány család él kinn gyerekkel, de akár szerencséd is lehet.


Nem tudom amúgy milyen ez a csoport, mennyire aktív, de hátha...

2014. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit itt megtapasztaltam a fiatal ciprusiakról: bunkók, neveletlenek.... Igen most nyugodtan le lehet pontozni, de ez van még az itt élő idősebb ciprusiak is ezt mondják.

Persze nem jelenti azt, hogy nincs kivétel, de nekem egyáltalán nem szimpatikus a fiatal generáció.

Ellentétben más bevándorlókkal, akik sokkal normálisabbak.

Akikben viszont kellemesen csalódtam, azok az itt élő angolok. Nagyon kedvesek, nem nézik le az embert, segítőkészek.

Az előttem jól írták, mindenképpen nyitottnak kell lenned és alkalmazkodj a környezethez, persze ésszerű keretek között.

2014. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Akár hova költöznétek be kéne újra illeszkedned. Egyszerűen mondva új helyen új barátaid lesznek... ez nem olyan nagy szám! Ciprus teljesen európai, a kulturájuk semmiben nem más (alapjaiban) mint itthon. Inkább csak nyugodtabbak és ráérősebbek...


Inkább örülj neki h ilyen szép helyre költözhettek! Télen-nyáron jó idő, meleg tenger, szép orosz lányok, mi más kell? :P

2015. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

" Télen-nyáron jó idő, meleg tenger, szép orosz lányok, mi más kell? :P"


Ezt kajszira mintha én írtam volna :D

2016. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!