Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi ez a sok tévhit a bécsi...

Mi ez a sok tévhit a bécsi adventi vásárról?

Figyelt kérdés

Körbeolvastam kérdéseket itt is, meg fórumokat és elég érdekes dolgok jöttek le.


Például, hogy nagy a naivitás, sokan azt hiszik, hogy vásárolgatni mennek ki, és majd ott beszerzik az ajándékokat. Nem gyanús, hogy Ausztria kicsit drágább hely, pláne a vásár? Sokan hiszik, hogy az árusok tudnak magyarul, ezt főleg nem értem honnan jön, én még nem tapasztaltam soha.


De ami nekem a legfurcsább, és ez főleg a válaszokból jött ki, de az odalátogató magyarok egy része tényleg nem teszi ki a lábát a vásárról? Mármint elmegy egy egész napra, és egy 1 óra alatt bejárható vásáron tölti el, ahol minden durván drága? Tényleg így volna?


Miért lepődnek meg egyesek azon, hogy a bécsi vásár drága? A Váci utca is az, nem is oda járunk vásárolni...ha valaki egyszerűen csak éhes, miért nem keres egy közértet? Tényleg van ennyire szűklátókörű rétegünk? Vagy csak ezek az élmények jönnek elő, mikor a válaszokat/hozzászólásokat írják?



2014. dec. 12. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

egy haverom évek óta ezt csinálja. kirakja őket a busz a vásár mellett, sétálgatnak magán a vásáron belül, ja, mintha a váci utca lenne az vagy a vörösmarty tér. megisznak némi puncsot, majd visszabújnak a buszba és hazajönnek. tényleg ennyi, sok semmi...

:/ pedig be lehetne menni még ide-oda, megnézni ezt-azt, mást is.

2014. dec. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem ez több mint furcsa...elmegy egy szép városba másik országba, órákat utazik, és pár négyzetméteren marad? :D Hol a kalandvágy? Hol a vágy arra, hogy újat lássanak?
2014. dec. 12. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

tisztelet a kivételnek!!!, viszont sokan, ahogy észrevettem, abszolút nem kalandvágy miatt mennek turistáskodni.

csak fotóznak, mint az őrült, mindenféle marhaságot is, hogy legyen otthon mit kiírni egy cédére vagy mutogatni a szomszédasszonynak két hétig... és aztán sosem veszik elő ezeket a képeket, emlékeket, max. az utazás utáni 3-4 hónapban beszélnek róla.


élénken emlékszem például arra, mikor egy busznyi emberrel Prágába mentünk, jópár évvel ezelőtt. és egyik estére foglalt volt számunkra egy vendéglő. egy olyan igazi, hangulatos cseh kisvendéglő. kétféle főételt lehetett előrendelni. a társaság kétharmada pedig na mit evett... rántott húst. alig akadt valaki, aki a cseh menüt választotta. igaz, az sem volt más, mint az unásig emlegetett knédli, pörkölttel, de ha jól tudom, a társaság zöme sosem evett még olyat. tehát igazán kipróbálhatták volna. vagy érdeklődhettek volna, van-e még valami, ugyanis külön lehetett még rendelni az étlapról.


a másik szomorú emlékem, mikor Partium területén a hegytetőn, a pihenőnél, az osztálytársaim nem a tájat fényképezték, a távolban legelésző nyájat, az őszeleji erdőt... ááá. fürtökben beálltak egy kamion mellé és az volt a háttér és így szelfiztek egy csomót. -_-


de ez nem újkeletű dolog... van egy ógörög vers (Kr. e. 6. századból!), Faludy fordításában, bemásolom:


Hippónáx

GAZDAG TURISTA


Utazz, puffadt dög, le egész Szmürnáig,

menj Álüártész sírjához és ásíts,

folytasd Megásztrüsz oszlopánál, nézd meg

Gügész emlékét, mindent, mit nem értesz,

állj fel melléje nagybüszkén, mert láttad

ezt is és célozd meg hegyes hasaddal

a lemenő napot, te disznó állat.


... tényleg erről van szó. az emberek kipipálnak dolgokat, semmi kedvük belemerülni vagy felfedezni. ásítoznak, böffentenek egy jót és kész.

2014. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen meglepő ez a régi vers, de igaz, selfie gyártás facebookra, becsekkolunk, mindenki látja...ennyi elég, de ez így kidobott pénz...bár lehet csak az a baj ezek, hogy túl olcsóak ezek az utak? Mármint 5000 forint és kinn vagyunk...Lehet ezért nem értékelik? vagy egy hét Tunéziában, Egyiptomban, Dubajban, is ennyire érintené meg az emberek egy részét?
2014. dec. 12. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam ás nagyon jó volt a szervezés.

Schönbrunni kastélynál kezdtünk, megnéztük az ottani vásárt, majd be a városba, ahol a a múzeumoknál tett le a busz, onnan bementünk a St Stefan dóm felé, ott is ugye volt vásár, aztán Hofburg, és Városháztér volt a séta útvonala, majd onnan szabad program volt vagy 3-4 óra, és akkor oda mentünk ahova akartunk. A Múzeumok melletti vásárban végeztünk, ott összeszedtek minket és úgy jöttünk haza.


Tök jó volt, a várost is láttuk meg a vásárokat is,bár utóbbiak eléggé hasonlítottak egymáshoz. Nem volt olcsó, ez tény, de mi ide vágytunk. a Forralt bor olyan 6,5€ körül volt, meg ettem egy isteni sajtos kolbászt, de nem volt olyan vészes árban.

Mikor a szabadidőnk volt, akkor beültünk egy jó kávéházba, egy jó kis rumos csokira, meg egy szelet sacherre, ha már Bécsben járunk. A kávéházban volt magyar személyzet is, szóval ott nem volt gond, a vásárban is találkoztunk 1-2 magyar árussal, de ugye a többség osztrákul beszélt, az alap német mondatokkal elboldogultunk. A kávéház nem volt olcsó, de nem minden nap jut el az ember Bécsbe.

2014. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A hangulat miatt megy mindenki. Az én lakhelyemtől nincs messze Bécs. max 1 óra..Amúgy is a közelében dolgozom, szóval valószínű én is a vásáron tölteném el az időmet. Ha más érdekelne, azt megnézném máskor. Egyébként nem mondanám ausztriát drágább helynek.. (persze a vásár rohadtul az.)
2018. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!