Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül kb. egy Velence...

Mennyibe kerül kb. egy Velencei út (hosszú hétvége)?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék eljutni Velencébe. De fogalmam sincs, h mennyibe kerülhet egy ilyen kiruccanás, hosszú hétvége, h mennyit kellene összespórolnom. Alapvetően vonattal mennénk (ha jól tudom, le lehet jutni vonattal), nem kell drága szállás, és szeretnénk elmenni/bejutni néhány nevezetességbe. Aki volt már, szervezett hasonlót, tudna nekem segíteni abban, h mennyibe kerülhet kb. egy ilyen út? köszönöm

2014. dec. 12. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi eredetileg Lido de jessolóba mentünk busszal, iylen egy napos strandolás, dehát nem volt túl szép időnk, hát irány Velence...a busz oda vissza 12 ezer volt idegenvezetővel, amit pár nyomorult igénybe vett, és ültek is fél napokat itt-ott (eg yegy napos kiránduláson)

Tehát ez 12 a buszjegy 3 euró, de az egyik irányba blicceltünk...utána a hajó jegy oda-vissza 2 személyre 22 euró és már ott is voltunk

ez eddig 12-15 ezres busszal +17 eu/fő volt


A szállásokra sok mindent nem tudok mondani, de hogy egészen őszinte legyek nem tudom mit lehet csinálni Velencében 3 napot...ok végig lehet költekezni a kötelező mindenfélét, de a múzeumosditól mi menekülünk, mert nem a google képkereső tartalmát szeretnénk látni...én inkább javasolnék eg ykörnyékbeli kisváros ahonan megközelíthető...Velencével az a baj, hogy bemenni, meg kijönni drága...ha első nap lezavartok mindent akkor váltogathatjátok a hajójegyeket ha mást is akartok nézni eléggé zárt...

Egyébként pedig ezen kívül jót tudok mondani, a pizzát érdemes megkóstolni, elképeztően vékony tészta finom fűszerezés egy egyszerű margaritha pizzán...6 euróért...

Ja és ehhez kapcsolódóan még egy tanács...minnél beljebb mentek minnél szűkebb utcákra annál olcsóbb lesz...a külső gyűrűn ne vegyetek kaját...sokkal drágább...



Egyébként sok utazási irpda szervez pont ilyen utat amilyet te szeretnél, de ha szabadabb választásra vágy, pl az autoklub travel nél vannak iylenek hogy foglalhatsz tetszőleges buszt teszőleges szállást a kínálatukból...és akkor te határozod meg a zindulást érkezést hotelt...

2014. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már sokszor jártam ott, és nem lehet megunni!!!

Természetesen mindenhová érdemes bemenni, ahová csak tudtok.

Googlizzatok rá, így már otthon el tudjátok dönteni, hogy mit szeretnétek megnézni, és a belépők árait is látjátok.

A vonat az egy igen jó ötlet, mert

- kényelmesebb, mint egy busz,

- bevisz Velencébe,

- nem kell drága parkolót fizetni mint szgk-nál,

- nem kell fizetnetek vaporettót (kishajót),

- ráadásul oda-vissza aludni is tudtok rajta.


Mivel vonattal még sohasem mentem, ezért csak ötletnek ajánlom, hogy, ha találtok reggelre érkező, és este visszainduló vonatot, akkor a szállást is megspórolhatjátok.

Velencéből egy nap alatt is sokat láthattok, főleg, ha közben rengeteg mindent le is fotóztok.

Szerintem így megúszhatjátok fejenként kb. 10ezer Ft-ból + a vonatjegy.

2014. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Azért én vinnék még 50-100 Eurót magammal, max. megmarad.
2014. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Bevallom, h én nem annyira kedvelem ezeket a szervezett dolgokat. A buszos utazást, idegenvezetést nem annyira kedvelem. A vonat találom én is a legkényelmesebbnek. Van kocsi is, de azt sem szeretem, mikor több órát utazunk úgy, h a kocsiban egymás hátához beszélünk, a vonat "szabadabb".
2014. dec. 14. 14:09
 5/5 anonim válasza:
Én már többször voltam Velencében. Ha csak oda mennétek, akkor nagyon jó a vonat, de iszonyat drága a szállás Velencében. Mi nem ott szálltunk meg, hanem kint, más településen kb 5-öd annyiért, de mi kocsival voltunk. Ugyanakkor busszal is be lehet menni ugye. 1 vonatjegy mennyi kb?
2015. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!