Kezdőoldal » Utazás » Európa » Én szlovákiai magyar vagyok....

Én szlovákiai magyar vagyok. Ausztriában melózok, mert Kelet-Szlovákiában éhen haltam volna, persze megy itt is az egyre jobb lesz szöveg, de kamu az egész. Sok anyaországi is azt hiszi itt jobban élünk mint Mo-n, de ez nem igaz. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Mióta euró van még drágább minden,kár volt bevezetni.Írjatok mind2 országból véleményeket.

2014. dec. 26. 14:24
 1/7 anonim válasza:
68%

én szintén szlovákiai magyar vagyok...bár még tanulok, de egyetértek veled.

az a gond, hogy a fizetés nem egyenlő azzal, amit elköltesz...oké, hogy minden drágább, de akkor a fizetés is emelkedhetne...

mindenki azt mondja, hogy külföldre kell menni dolgozni, mert ott nagyobb a lehetőség...nem feltétlenül...mindenhol a praxot és a tapasztalatot kérik...

én azt mondom meglehet élni, de ha nincs ismeretséged, mindig is nehezebb lesz minden

2014. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bizony,jól mondod.Engem is mindig avval molesztáltak,hogy menjek külföldre, így jött az ausztriai munka ahol egyre több ember dolgozik Szlovákiából.Kassán még a Tescoba is protekció kell a pakoláshoz és ebből elég volt.Pozsonyban meg bár több a fizetés,de nem éri meg,mert drágák az albérletek és hát a szomszédban ott van Ausztria ahol jobban megéri dolgozni.


Merről írsz?

2014. dec. 26. 22:42
 3/7 anonim válasza:

hát ja... Pozsony sosem lesz olcsó...

Párkány környéke

2014. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia. Én Nógrád megyében lakom, szinte a következő utca Szlovákia, többször járok arrafelé. Való igaz, hogy mióta euró van, megdrágult az élet. Egyszer vásárlás közbe szóvá is tették, hogy Magyarországról odajárok vásárolni, hollottt minden drágább. Ne keseredj, Magyarországon se jobb.
2014. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csehországi magyar vagyok, itt élnek a felmenoim már évszázadok ota a cseh-szlovák határon.Sok magyar azt hiszi, hogy Csehország jobb minnt Mo. holott itt is szinte mindenki 90ezer forintokért dolgozik.A családtagjaim mindenki Angliában dolgozik, én is kulfoldon vagyok focista(nincs magyar állampolgárságom).Sok magyar azért hiszi, hogy cseh meg szlovák jobban él mert nem ismeri a szomszédokat mert a TV-ben szinte csak Nyugat-Europa megy.Van ismerosom Budapesten és alig hitte el, hogy itt Morvaországban 90ezrekért dolgoznak a barátaim.Egyébként itt szerencsére nem vezették be az eurot de én nemsokára ha Isten is megsegit elmegyek egy idore kulfoldre.
2014. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sosem gondoltam azt, hogy Csehország vagy Szlovákiában jobb lenne az élet, mint Magyarországon. Magyarországon sem jobb. Nálunk is dolgoznak diplomás emberek 90ezer forintért, sőt még kevesebbért. Azon emberek, akik szlovák oldalon élnek, nap mint nap járnak át a határmenti városokban vásárolni. Nem véletlenül.
2014. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket! :)


Csehország egy hangyányival jobb szerintem,de amit írsz nagyjából igaz lehet.Ott is megy az éhbérért dolgoztatás,olvastam is,hogy sok orvos megy el és fontos lenne,hogy megfizessék őket,szóval nem olyan szuper a helyzet ott sem.Közép Európa alapvetően ilyen sajnos.


Járok Magyarországra is, szinte semmi különbség Szlovákia Mo között.Alapvetően minden van ami kell mindkét országban csak rosszak a fizetések,nyugdíjak...Nem lehet félretenni,tervezni.Ez nagyon rossz dolog.Szlovákia a pozsonyi régión kívül egy semmi,ahogy haladsz egyre szegényebb.De mindenki nem lakhat Pozsonyban,ahonnan egyébként sokan átjárnak Ausztriába...nem kell elájulni tőle.És Bécs jóval több lehetőséget tartogat,mellette Pozsony egy kedves városka.


A lényeg,hogy lehet ingyen vonatozni... :(

Most evvel hülyítik az embereket.

Majd lehet visszafizetni pár év múlva.

2015. jan. 9. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!