Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lenne esélyem svájcban?

Lenne esélyem svájcban?

Figyelt kérdés

Perfect Francia (felsőfoku nyelvizsga) és Angolom szinten felsőfoku nyelvizsgam van es Angliaban voltam 1évet cserediak is. Illetve oroszul is tudok anyanyelvem a magyar mellett bár ez nem hiszem hogy sokat segit. Itthon vendéglátásban dolgoztam mint pincér meg tolmacsként.De van B jogsim is. és kb 3500 svájci franknyi pénzem van.

hogy kezdjek bele Svájcba koltozesemhez ha egyartalan menjek e nemet nyelv nelkul?



2015. jan. 8. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy nem költözhetsz ki csak úgy Svájcba?
2015. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hallottam róla meg hogy korlatozasok vannak.
2015. jan. 9. 08:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami a németet illeti, mehetsz a franciát beszélő részre, pl. Lausanne környékére.
2015. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Na ja, ha németül nem tudsz, akkor menj a francia részre. Fontos tudnivalók a Svájcba költözéshez:

[link]

2015. jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kiköltözhetnél. 90 napig turista vagy. de ha kimész, sem kapsz pecsétet v ilyesmit, nem tudják mikor érkeztél.. (ha nem vt határellenőrzés és nem rögzítették az adataid) aztán, vannak kinn "olcsóbb" helyek, kisebb szállodák, ahol lakhatnál és közben minden nap munkát keresnél. így lenne címed is,amit megadhatsz,ez fontos. vagy, ismerősnél is meghúzhatod magad hetekig.. ha lesz melód, és közben pályázol lakásra és kapsz.. /nagyon nehéz,de nem lehetetlen/ akkor bezárul a kör és a többi hivatalos dolgot is el tudod intézni. német nélkül felsőfokú franciával nyilván francia kantonba kell menned (ahol az az anyanyelv). pincért minden sarkon keresnek.. vendéglátásban mindig van üres hely.
2015. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!