Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban kell a konnektorba...

Svájcban kell a konnektorba adapter a magyar töltőkhöz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hivatalosan van ilyen, de nélküle a nem földelt dugók sem mennek be? Csak, mert elvileg Németországban és Ausztriában is kellene, de ott mégis használtam mindent adapter nélkül is.

2015. jan. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem földeléses dugaszt használsz, akkor nem kell, szépen bele megy a svájci aljzatba.


>> elvileg Németországban és Ausztriában is kellene...

Nem kellene, mert Németországban és Ausztriában ugyanazokat a típusokat használják, mint Magyarországon.

Lásd: [link]

2015. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell, elég másak a foglalatok. A bumszlibb nagy dugó (laptop töltő, stb) egyáltalán nem, a kisebb dugó (pl. usbs mobil töltő) néha belefér, de hajlamos lötyögni és kiesni. Ugyanezzel szívtam már eleget Kínában, szóval végül beszereztem egy adaptert, mert nem éri meg a kínlódást. Persze attól is függ hogy hol próbálkozol: bármikor valamelyik svájci egyetem campusán járok, hirtelen minden dugó működik.
2015. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Zürichbe megyek, és holnap hajnalban indulok. Az ünnepek miatt nem tudtam átalakítót szerezni, ez a gond. :(


Olaszországban például volt is átalakítóm, de a nem földelt dolgok működtek nélküle is.

Most nem tudom, mit csináljak, mert mindenem le fog merülni, és kétlem, hogy kint kapok magyar-svájcit...

2015. jan. 1. 22:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Habár, ha ezek szerint a német-svájci is jó, akkor arra azért talán van esély jobban.
2015. jan. 1. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
ha magyar-svájcit nem is, akkor kontinentális európa - svájcit biztosan kapsz ezer helyen, mivel az ugyanaz mint a magyar. Sőt, bármilyen univerzális adapter jó.
2015. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A telefontöltőn kívül semmi sem megy bele, és nem a vékony vs, keskeny szárak miatt, hanem, mert túl szűk a luk a kerek dugókhoz, egyszerűen bele sem érnek.
2015. jan. 2. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 pont ezt írtam a #2-ben, tehát ne mondd, hogy meglepett :P
2015. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lepett meg, de reménykedtem. Mindegy, vettem átalakítót - amibe, megjegyzem, az elosztóm nem ment bele, viszont belement az otthonról hozott, tök más országba való átalakító (gondoltam, hátha még jó lesz valamire :D), abba az elosztó, abba meg a cuccok. Érdekesen néz ki így, de működik. :P
2015. jan. 3. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!