Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a tapasztalatok Montenegró...

Mik a tapasztalatok Montenegróval kapcsolatban? (minden érdekel:táj, tengerpart, emberek, éjszakai élet)

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én két éve voltam Montenegróban.A táj nagyon szép,azért már érdemes elmenni.Mi egy BUDVA nevű városban voltunk.A tenger koszos,a part kavicsos,szal az nem valami jó.Voltam már görögo.-ban és olaszo.-ban is,és ott sokkal tisztább és homokosabb a part.Az emberek kedvesek a maguk módján,nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet,legalábbis Budván nem.Apukám tanult oroszul,az hasonlít a montenegróira,így tudtunk értekezni a helyiekkel.Éjszakai élet van,mindenki az utcán van majdnem hajnalig,a szomszédban a lakók hajnali 3-ig fociztak a ház előtt elég hangosan.
2010. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Én tavaly voltam majdnem 2 hetet. Gyönyörű vidék, mind a tengerparti, mind a belső területek, nagyon szép nemzeti parjaik vannak, gyönyörű hegyi folyók, patakok, szinte érintet falvak, hegyek... A tengerparti részek általában mind erősen kövesek, érdemes fürdőpapucsot vinni, de Ulitzban van homokos tengerpart, valahol az albán határnál,az nagyon klasz azt mindenképp meg kell nézni:)lehet, csacsival, pitonnal, majommal fotózkodni:D A másik, hogy minden nagyon olcsó, 800ftból már meg tudsz ebédelni, úgy, hogy abban az ital is benne van, és rendes sült húsokat, salátákat adnak ennyiért. A halak viszont drágák. Akkor a másik, hogy nagyon próbálnak nyugatiasnak látszódni az itteniek, és mindent hamisítanak pár száz forintnyi összegért lehet "gucci" napszemüveget, vagy "escada" parfümöket venni, vagy éppen számítógépes alkatrészeket, ékszereket is nagyon olcsón. Öltözkődésben is a fiatalabbak igyekszenek minél nyugatiasabbnak látszódni, főleg akik a városokban élnek. Az itteni nők egyébként nagyon igényesek, adnak magukra, tényleg jól néznek ki, a felszin alatt egyébként nagy a szegénység főleg a belső területeken, de ez valahogy mégse látszik az országon, mivel van tartásuk!! Az utak minősége egyébként elég jó, de Boszniában, Szerbiában rettenetes, tehát nem egyszerű eljutni Montenegróban, de ott már lehet rendesen közlekedni. A határátkelés viszont rettenetes, nagyon alaposan átnéznek mindent, mi köröbeül 5 órát álltunk sorba. Az emberek egyébként kicsit tartózkódók de inkább csak a külföldiekkel szemben. Buláj szinte minden este van, főleg vodkáznak ők is, de mindig keverik, sokszor elve keverve árulják a boltokban, tehát körtés, dinnyés egyéb vodkák...

Én összeségében nagyon szerettem ott lenni, és még biztos visszamegyek.

2010. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Mi egy Sutomore nevű városba megyünk.Ha valaki tud valamit a városról akkor az irjon.
2010. febr. 8. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2008 nyarán voltam pont Sutomoren [előtte voltunk máshol is]. A Zlatna Obala hotelban voltunk elszállásolva. A hotelnél hínáros a víz, és nagyon piszkos. A parton jó kajákat lehet venni :D, és a zlatna obala hoteltől [ha nem oda mentek, csak annyit mondok, h nagyon sutomore végén van], na szal onnan ha elmész valamennyit már tisztább a víz. Van egy kék [vízi]csúszda is a parton, de hát... elég sz@r, nem lehet normálisan csúszni le rajta, csak ha lejebb húzod a bugyid/gatyád, de úgy meg nagyon csípja a feneked.

Nekem nem annyira tetszett Sutomoren, de a közelben elmehettek a Boreti-i aquparkba, vagy a hercehnő strandja nagyon szép, meg a vörös-part vagy mi Bar felé. A Kotori-öbölt is nézzétek meg ha tudjátok, mert nagyon szép. Ott főleg a Kék-barlang, nagyon szép kék a víz ott, meg Žanjic nagyon szép :)

2010. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, táj elég szép, tengerpartot leírtam, emberek "normálisak", éjszaka pedig bömböltetik a zenét :P
2010. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nekünk meg van kiadó apartman Perszatban :). Ha érdekel akkor tudok neked több infót adni és tájleirást is. De ha beirod a Google,h Perast akkor meglátod milyen. Szóval ha érdekelj irj.

Üdv!

2010. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. febr. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!